Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90413_dobry trh na jakubaku 2 676x451.jpg
9. apríla 2019 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Príďte osláviť jar na Dobrý trh, v programe na Jakubáku sa predstavia aj susedia

BRATISLAVA 9. apríla – V sobotu 27. apríla sa na Jakubovom námestí opäť uskutoční populárny Dobrý trh. Okrem stánkov s kvalitnými produktmi a jedlom sa na Jakubáku budú prezentovať aj susedské komunity, hovoriť sa bude o udržateľnosti.

Na jarnom Dobrom trhu na Jakubáku sa už tradične predstavia najlepší slovenskí producenti kvalitných potravín či originálneho dizajnu. Celkovo vyše 150 stánkov zaplní celé námestie. Dobrý trh sa bude niesť v duchu udržateľného rozvoja, remesla a poctivých produktov, ktoré pochádzajú priamo od výrobcov.

Témou Dobrého trhu na Jakubáku sú aj inkluzívne mestá pre rôzne kultúry, Slow Food a bezodpadový životný štýl. Dobrý trh sa koná v sobotu od 10:00 do 17:00 a počas celého dňa na návštevníkov čaká zaujímavý program plný hudby, tvorivých workshopov, diskusií, predstavení a objavovaní susedstva Jakubáku.

Pre susedov vyhlásili výzvu

Cieľom Dobrého trhu na Jakubáku je aj predstaviť lokalitu Jakubovho námestia cez jeho obyvateľov a pozrieť sa viac na to, aké komunity tu žijú. „Dobrý trh je nielen jednorazovým podujatím, ktoré príde a odíde, s našimi susedmi robíme veľa komunitných aktivít. Ľudia v okolí sú pre nás dôležití, preto s nimi napríklad organizujeme komunitné brigády,” hovorí dramaturgička Dobrého trhu Illah van Oijen.

Obyvatelia susedstva sú neodmysliteľnou súčasťou Dobrého trhu. Aktívne sa zapájajú do programu, otvárajú svoje prevádzky, dvory, zapájajú sa do projektu Mačka vo vreci, balíčkov s prekvapením, ktoré susedia návštevníkom venujú. „Pred každým trhom pripravujeme aj susedský piknik, kde s miestnou komunitou najbližší Dobrý trh plánujeme. Pozvánky na piknik roznášame priamo do schránok. Našim Facebookom je susedský odkazovač na námestí,” prezrádza komunitná manažérka Dobrého trhu Katarína Poliačiková.

Susedia z Jakubáku, obyvatelia a prevádzky, sa do programu Dobrého trhu môžu prihlásiť aj so svojimi nápadmi v rámci susedskej výzvy. Vďaka spolupráci s Nadáciou VÚB, partnerom Dobrého trhu pre komunity, organizačný tím produkčne aj finančne podporí ich nápady. Susedské aktivity budú mať na najbližšom Dobrom trhu na Jakubáku v priestore aj na mape špeciálne označenie susedský program.

Tešíme sa z nového spoločného projektu zapájania kreatívnych a ochotných susedov do programu Dobrých trhov počas celého tohto roka. Mať nadšenie a nápad je to hlavné. Určite sa však navyše zíde a poteší aj drobná finančná podpora. Radi by sme spolu s organizátormi pozvali obyvateľov, prevádzky či inštitúcie z okolia Jakubáku, aby otvorili svoje dvory a priestory a ukázali, aké je dobré, keď majú susedia k sebe blízko,“ hovorí Lucia Luptáková, zástupkyňa Nadácie VÚB, ktorá sa už druhý rok podpisuje pod toto mestské podujatie ako partner pre komunity.  Prvou prihlásenou susedskou aktivitou v programe Dobrého trhu na Jakubáku bude celodenný šachový turnaj.

Program bude bohatý

Novinkou na Jakubáku budú koncerty na nečakaných miestach. Deti čaká už tradične detský trh, viacero detských divadielok a interaktívna zóna Bratislavského kultúrneho a informačného strediska s názvom Hravé m(i)esto. Na návštevníkov čaká aj diskusia o naturálnom poľnohospodárstve a o pomalom životnom štýle pod hlavičkou WhatCity? konferencie.

Zašívareň zasa ponúkne možnosť naučiť sa opraviť svoje odevy priamo na trhu. V kultúrnom centre Mareena bude program zameraný na  pestrofarebný brunch, tolerantné prostredie, open-air holičstvo. Do programu sa zapojí aj škola BISLA, kde sa uskutoční diskusia o úniku mozgového kapitálu, alebo čítačka.

Dobrý trh sa koná v sobotu 27. apríla na Jakubovom námestí od 10:00 do 17:00.

Organizátor Punkt, o.z. | Partner pre komunity Nadácia VÚB | Partner pre technické zabezpečenie MT Agency | Partneri Bratislavský samosprávny kraj, Zelený vzdelávací fond, Mestská časť Bratislava – Staré Mesto, Hlavné mesto SR Bratislava, Bratislavské kultúrne a informačné stredisko, Slow Food Pressburg, Fitking, Incien, OLO, Bittner, Europapier, Dolphin, Textile House, JRK, ZSE | Programoví partneri KC Mareena, BISLA, Waldorfská škola | Hlavný mediálny partner Start it up | Mediálni partneri Agentúra SITA, Staromestské noviny, in.ba, Rádio_FM

Projekt sa realizuje s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

Inzercia

K téme

Východná Morava – miesto pre skutočnú dovolenku V Kauflande môžu zákazníci pomôcť ľuďom v núdzi darovaním potravín aj kúpou odznaku za jedno euro, zbierka prebieha dva týždne

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.