Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92147_gettyimages 155344279 676x451.jpg
20. decembra 2019 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Pri zimných športoch nezabúdajte aj na správne poistenie

20.12.2019 – Pripraviť sa správne na zimnú lyžiarsku sezónu, ktorá sa nezadržateľne blíži, je základným pravidlom každého lyžiara a návštevníka horských stredísk. Patrí k tomu nielen správna výstroj, oblečenie ale aj prevencia v podobe správne nastaveného poistenia.

Podľa  štatistík v minuloročnej zimnej lyžiarskej sezóne záchranári Horskej záchrannej služby zasahovali 1042 krát pri úrazoch lyžiarov či snowboardistov na lyžiarskych tratiach a to najviac v Nízkych Tatrách, pod Chopkom. Návštevníci horských stredísk najčastejšie utrpeli úrazy končatín, zlomeniny alebo poranenia kĺbov ale aj úrazy hlavy či chrbtice. Predísť nepríjemným a bolestivým zraneniam môže človek aj prispôsobením jazdy na lyžiach či snowboarde svojim schopnostiam, prihliadaním na stav trate, počasiu ale aj množstvu lyžiarov na trati. Základným pravidlom je tiež znalosť a samotné dodržiavanie zásad bezpečnosti pri pohybe v lavínovom teréne a v zimných podmienkach všeobecne.

Dôležité je ešte pred samotnou cestou na hory nezabúdať na správne poistenie. Nemusí to byť pritom iba klasické cestovné poistenie, ktoré kryje riziká spojené so zimným športovaním na Slovensku či v zahraničí. S úrazovým a zdravotným poistením, ktoré si ľudia bežne uzatvárajú, získa človek finančnú podporu napríklad v prípade zlomeniny, ktorou si môže zabezpečiť odľahčenú verziu sadry, prípadne uhradiť rehabilitáciu. Správne nastavené úrazové a zdravotné poistenie taktiež vykompenzuje ušlý príjem v prípade práceneschopnosti.

„Klasické cestovné poistenie hradí predovšetkým liečebné výdavky v prípade úrazu v zahraničí. Úrazové a zdravotné poistenie chráni pred ďalšími následkami úrazu a poskytne finančnú kompenzáciu, ktorú je možné použiť napríklad na úhradu nadštandardnej liečby, rehabilitácie alebo pomoc v domácnosti. Napríklad v rámci poistenia denných dávok za liečenie úrazu vám v prípade otrasu mozgu budeme po dobu 15 dní vyplácať dennú dávku. Pokiaľ by išlo o zlomeninu stehennej kosti, tak ide o dobu 185 dní,“ vysvetlila produktová špecialistka MetLife Slovensko Erika Poleková.

Podľa Polekovej by si mali ľudia overiť, čo pokrýva ich poistenie špeciálne pred cestou do zahraničia. „Netreba zabúdať na to, že náklady spojené s úrazom v zahraničí sú mnohonásobne vyššie,“ dodala. Každoročne totižto pribúda aj počet zranených slovenských lyžiarov napríklad v Rakúsku, Taliansku či iných krajinách.

MetLife úspešne pôsobí na Slovensku od roku 1995. Spoločnosť poskytuje široké spektrum produktov životného a úrazového poistenia. Spoločnosť sa stala synonymom finančnej istoty a profesionalizmu. Pre viac informácií, navštívte www.metlife.sk.

MetLife, Inc. (NYSE: MET) je prostredníctvom svojich dcérskych a prepojených spoločností („MetLife“) jednou z popredných spoločností na svete poskytujúcich finančné služby, poistenie, dôchodky, zamestnanecké výhody a riadenie aktív, aby pomohli svojim individuálnym a inštitucionálnym zákazníkom orientovať sa v meniacom sa svete. Spoločnosť MetLife bola založená v roku 1868, svoju činnosť vykonáva vo viac ako 40 krajinách a má popredné postavenie na trhu v USA, Japonsku, Latinskej Amerike, Ázii, Európe a na Strednom východe.

Inzercia

K téme

Odborníci z magazínu Euromoney rozhodli, že najlepšie firemné bankovníctvo má VÚB Počet ľudí s nadrozmerným nosom na Slovensku náhle prudko narástol

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.