Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
93066_new project 676x444.jpg
2. júna 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Pri príležitosti MDD sa Amazon znovu rozhodol pomáhať. Tento raz tým najmenším

2.6.2020 – Amazon venoval sumu 3 000 euro organizácii ČERVENÝ NOS Clowndoctors, aby pomohol šíriť smiech a radosť deťom pred nemocnicami.

Medzinárodný deň detí je sviatok venovaný tým najmenším a množstvo detí po celom svete i na Slovensku oslavuje so svojimi rodinami. Nie všetky deti však majú to šťastie, aby ho mohli osláviť zdravé, doma či v kruhu blízkych.

Amazon daruje 3,000 € občianskemu združeniu ČERVENÝ NOS Clowndoctors, ktorého poznávacím znamením je klaunský červený nos, za ktorým sa skrýva veľká dávka humoru. Tento nos s hrdosťou nosí vyše 60 profesionálnych zdravotných klaunov a klauniek, ktorí za bežných okolností realizujú mesačne približne 230 návštev malých pacientov vo vyše 50 nemocniciach a liečebných zariadeniach, ale aj v domácnostiach.  Ich poslaním je priniesť chorým deťom radosť a smiech, a tým podporiť ich psychickú pohodu a prispievať k zlepšeniu ich celkového zdravotného stavu. Počas koronakrízy sa aj návštevy detí presunuli do online priestoru. Osobné stretnutie je však nenahraditeľné.

„Sme hrdí, že sa nám počas  krízy podarilo rozbehnúť program Klaunské návštevy online a realizovať klauniády pod oknami detských nemocníc. Avšak, kým sa na detské oddelenia dostaneme osobne, chceme sa k časti malých pacientov aspoň priblížiť. Aj preto začnú naši klauni práve 1. júna spríjemňovať deťom vstup do 4 nemocníc – pri NÚDCH v Bratislave, do DFN v Košiciach, do DFNsP v Banskej Bystrici a vo FNsP v Žiline,“ hovorí Zuzana Ambro, výkonná riaditeľka ČERVENÝ NOS Clowndoctors. „Keď sa nám podarí malého pacienta rozosmiať a dokonca sa usmievajú aj rodičia, vieme, že naše poslanie má zmysel. Preto sme vďační za každú finančnú pomoc, ktorá nám umožňuje robiť čo najviac takýchto klauniád,“ dodáva Zuzana Ambro.

„Sme veľmi radi, že pomôžeme deťom, ktoré zažívajú neľahké chvíle kvôli chorobe a môžeme podporiť klauniády, ktoré prináša chorým deťom Červený nos,“ hovorí Miroslava Jozová, PR manažérka Amazon pre ČR a Slovensko.

Informačný servis

K téme

Estetická medicína v dnešných dňoch už nie je tabuizovanou témou Dedičstvo ako kľúč k úspechu rodinných firiem

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.