Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
13. decembra 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Prestigio Multipad Visconte: Tablet, ktorý sa nebojí práce

BRATISLAVA 13. decembra – Spoločnosť Prestigio uvádza na slovenský trh svoj prvý PC tablet s operačným systémom MS Windows 8.1 a 8.1 Pro. Novinka s 10-palcovým displejom a procesorom Intel je určená pre všetkých, ktorí chcú svoj tablet využívať nielen vo chvíľach voľna, ale aj pri práci. Šikovné zariadenie s výkonnou batériou sa po spárovaní s Bluetooth klávesnicou s touchpadom zmení na prenosný počítač, schopný plnohodnotne pracovať s textom, tabuľkami, prezentáciami či mailom. Aj preto ho ocenia najmä študenti, živnostníci, malí podnikatelia a ľudia, ktorí často cestujú.

Prestigio Multipad Visconte dostal do výbavy najnovší 64-bitový dvojjadrový procesor Intel® Bay Trail taktovaný na 1,46 Hz, ktorý ponúka až dvojnásobný výkon v produkčných aplikáciách a trojnásobné vylepšenie grafiky oproti predchádzajúcim procesorom. V kombinácii s 2 GB RAM a 64-bitovým systémom Windows 8.1/8.1 Pro tak máte v rukách výkonné a rýchle zariadenie. Batéria s kapacitou 4000 mAh zvládne viac než 4 hodiny prehrávania videa alebo 150 hodín v pohotovostnom režime. Tablet PC je dostupný v dvoch verziách – s 32 alebo 64 GB SSD diskom rozšíriteľným o ďalších 64 GB prostredníctvom microSD karty.

„Prestigio Visconte je ďalším medzníkom, ktorý posúva možnosti vzdelávania a podnikania na vyššiu úroveň tým, že prináša komplexné riešenie spolu s modelovou radou Prestigio Multiboard (all-in-one PC s multidotykovým displejom),“ vyhlásil Siarhei Kostevitch, zakladateľ a CEO skupiny ASBIS. „Multipad Visconte je dôkazom, že tablety už nie sú len hračkou určenou na zábavu. V kombinácii s operačným systémom Windows 8.1 získate univerzálne mobilné zariadenie, s ktorým komfortne zvládnete aj pracovné úlohy. Jeho veľkou konkurenčnou výhodou je tiež cena od 299 eur,“ dopĺňa Dušan Priganc, produktový manažér pre značku Prestigio zo spoločnosti ASBIS.

Pri práci oceníte aj multidotykový displej s uhlopriečkou 10.1 palcov a rozlíšením 1280 x 800 pixlov, ktorý je vyrobený technológiou IPS. Vďaka tomu je obraz ostrý a dobre čitateľný z akéhokoľvek pozorovacieho uhla. Novinka je tiež vybavená interným 3G modemom s rýchlosťou 21 Mb/s a možnosti konektivity pre pripojenie príslušenstva a periférnych zariadení zvyšuje technológia Bluetooth 4.0., micro USB 3.0 a mini HDMi konektor.

Kúpou Prestigio Multipad Visconte užívateľ automaticky získa balík MS Office 2013 pre študentov a domácnosti, vďaka čomu môže bez problémov pracovať s dokumentmi, mailom, kalendárom či využívať cloudové úložisko SkyDrive. Systém tiež umožňuje automatickú synchronizáciu všetkých skladieb, fotografií a súborov s počítačmi a telefónmi so systémom Windows, ako aj hernou konzolou Xbox. K dispozícii je aj veľké množstvo aplikácií, ktoré zahŕňajú nielen celosvetovo atraktívne aplikácie pre komunikáciu, hry, nástroje, správy atď., ale aj množstvo slovenského obsahu od najväčších slovenských vydavateľstiev. Aplikačná časť sa zároveň veľmi dynamicky rozvíja a každým dňom pribúdajú nové tituly.

„Windows 8 umožňuje vyťažiť z tabletu oveľa viac, ako sú dnes používatelia zvyknutí. Živé dlaždice na prvý pohľad ukážu, čo je nové. Zabudovaný Office 2013 pre domácnosti a študentov umožňuje byť produktívny, či maximálne zabezpečený cez antivírus a antimalware. Teší nás, že je k dispozícii aj verzia s Windows 8.1 Pro, ktorá ešte zjednoduší využívanie tabletu vo firemnom prostredí. Prestigio Visconte je určite zariadenie vhodné nielen na zábavu a konzumáciu obsahu, ale aj prácu,“ dodáva Peter Kmoško, manažér divízie Windows, Microsoft

Na slovenskom trhu sa Prestigio Multipad Visconte bude predávať v bielo-striebornom a tmavomodrom prevedení za MOC začínajúcu na hranici 299 eur.

*na vyžiadanie

Hlavné výhody Prestigio Multipad Visconte:
– výkon a používateľský komfort porovnateľný s notebookom
– najnovší Windows 8. 1 a balík Office 2013 Home and Student
– atraktívna cena
– 3G adaptér pre rýchly internet
– široké možnosti pripojenia príslušenstva a periférnych zariadení
– automatická synchronizácia s počítačom a telefónom s OS Windows

O spoločnosti Prestigio
Spoločnosť Prestigio bola založená v roku 2002 a patrí pod skupinu ASBIS Enterprise Plc – najväčšieho distribútora IT techniky vo východnej Európe. Sídli na Cypre, s pobočkami a dcérskymi spoločnosťami v 29 krajinách. Portfólio zahŕňa šesť produktových radov zo segmentu spotrebnej elektroniky: tablety MultiPad, GPS navigátory, DVR do automobilov, prenosné úložné zariadenia, čítačky elektronických kníh, luxusné príslušenstvo a telefóny Multiphone – inteligentné telefóny so systémom Android.

Značka ponúka exkluzívnu kombináciu vysokej kvality, pokrokových technológií a najmodernejšieho dizajnu. V súčasnosti je dostupná vo viac ako 86 krajinách. V roku 2012 získala vo viacerých krajinách strednej a východnej Európy až 25% trhový podiel v predaji tabletov, koncom roka vstúpila aj na trh inteligentných telefónov. Prestigio si kladie za cieľ vyvíjať funkcie, ktoré môže ponúknuť prostredníctvom svojich výrobkov. Poslaním značky je vytvárať inovatívne, spoľahlivé a cenovo prístupné zariadenia, prinášajúce do života ľudí viac štýlu, zaujímavostí a spomienok.

Distribútorom značky Prestigio na Slovensku je spoločnosť ASBIS SK. www.prestigio.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Spoločnosť ASBIS uvádza na európske trhy inovatívne zariadenie na boj proti vírusom Orange predstavil koncept konvergentných ponúk Orange Mix

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.