Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
93675_new project 1 676x444.jpg
16. septembra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Prelomová novinka v prevencii chronických degeneratívnych a onkologických ochorení na Slovenskom trhu !

16.9.2020 – Slovenská vedkyňa Prof. RNDr. Katarína Horáková, DrSc., členka vedeckovýskumného tímu ITK na terajšej Fakulte chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave ako vôbec prvá na svete koncom 50. rokov 20. storočia skúmala a objavila protirakovinový účinok prírodného sulforafanu na ľudských rakovinových bunkách in vitro. Revolučná fytochemikália, ktorá  mnohonásobne zvyšuje prirodzené ochranné a detoxikačné  procesy  v našich bunkách, chráni naše telo pred oxidačným stresom a zápalom, podporuje tvorbu mitochondrií, vytvára ochranný štít proti rakovine, srdcovocievnym a nervovým chorobám, cukrovke, podporuje našu imunitu, má antivírusové účinky, chráni pred žiarením a je mimoriadne perspektívny   v prípade diagnóz porúch autistického spektra. Prémiové nutraceutikum – SULFORAFAN EXTRA je už dostupný na našom trhu.

Čo je sulforafan? Sulforafan je chemopreventívna prírodná látka bohatá na síru. Vyskytuje sa v neaktívnej forme ako glukorafanín v hlúbovej zelenine (kapusta, karfiol, kel, kaleráb, ružičkový kel), najviac v brokolici, najmä v brokolicových klíčkoch. Glukorafanín vyžaduje na svoju premenu na sulforafan rastlinný enzým myrozinázu, ktorý sa uvoľní počas žuvania surovej zeleniny. Tento enzým premení  glukorafanín v našom tele na jeho aktívny metabolit – sulforafan  a umožní tak využiť jeho výhody. Látky, ktorých zdrojom sú potraviny sa nazývajú nutraceutiká a zvyčajne sa predávajú v liekových formách alebo vo forme výživových doplnkov. Sú biologicky aktívne, ale zvyčajne nie výživné. Majú zvláštny liečivý benefit.

Akým spôsobom dokáže sulforafan pozitívne ovplyvniť tak široké spektrum zdravotných problémov? „Je to skutočne neuveriteľný terapeutický potenciál, ktorý v sebe „skrýva“.  Odpoveď na túto otázku hľadali vedci v stovkách klinických štúdií a došli k záveru, že chronický zápal a oxidačný stres sú dva spoločné primárne príčiny, ktoré spôsobujú chronické degeneratívne ľudské choroby. Sulforafan v tejto súvislosti pôsobí ako zdravotná poistka pre naše bunky tým, že podporuje ochranné a detoxikačné mechanizmy v bunkách. Toto umožňuje odstrániť z ľudského tela environmentálne toxíny a látky znečisťujúce ovzdušie, opraviť poškodenia spôsobené oxidačným stresom a zápalom,  konštatuje profesorka Horáková.

„Ďalší terapeutický potenciál sulforafanu je založený na schopnosti aktivovať činnosť 500 regulujúcich génov v našich bunkách. Tieto regulačné gény kontrolujú mechanizmy buniek, ktorými sa chránia pred oxidačným stresom, zápalom, DNA poškodzujúcimi elektrofilmi a žiarením. Za normálnych podmienok tieto ochranné systémy v našich bunkách nevyužívajú svoju maximálnu kapacitu.  Zvýšenie úrovne aktivity týchto systémov sa dá docieliť práve sulforafanom a tak znížiť riziko vzniku rakoviny a iných degeneračných chronických chorôb“ uvádza profesorka Horáková a ďalej konštatuje:Pretože sulforafan prejavuje svoj antioxidačný účinok predovšetkým indukciou glutatiónu a iných antioxidačných zlúčenín, považuje sa za mimoriadne účinného nepriameho antioxidanta.“

Jednou z hlavných výhod sulforafanu je jeho vysoká biologická dostupnosť vďaka chemickej štruktúre a schopnosti zlučovať sa s tukmi (lipofilnosť). Preukázalo sa, že sulforafan má absolútnu biologickú dostupnosť okolo 80 percent, dosiahne vrchol v krvnom obehu približne 1 hodinu po požití a udrží sa po dobu 20 hodín. Liečivá sila prírodnej chemoprotektívnej látky sulforafanu bez vedľajších nežiaducich účinkov spočíva v jeho mnohostrannosti pôsobenia.

„Sulforafan dokáže to, čo nedokáže žiaden liek. Súčasné lieky napríklad proti rakovine sú cielene zamerané na likvidáciu určitého typu rakoviny. Na rozdiel od toho diétna chemoprotektívna láka sulforafan – vytvára všeobecný protirakovinový ochranný štít, ktorý blokuje niekoľko krokov  spoločne sa podieľajúcich na tvorbe rakoviny. „Zapína“ gény, ktoré bránia vzniku rakoviny a „vypína“ tie, ktoré pomáhajú pri jej vzniku a rozširovaní tak, že zabráni rastu ľudských rakovinových buniek a zabráni pôsobeniu látok podporujúcich vznik rakoviny, indukuje náhlu programovanú smrť – apoptózu rakovinových buniek, zabíja kmeňové rakovinové bunky,“ – ďalej vysvetľuje podstatu  mechanizmu účinku sulforafanu profesorka Horáková a uvádza ďalší príklad.

„Sulforafan tiež vytvára široký ochranný štít proti srdcovocievnym chorobám. „Na rozdiel od liekov, ktoré špecificky pôsobia buď na znižovanie hladiny cholesterolu, proti zrážanlivosti krvi alebo  pomáhajú predchádzať zužovaniu ciev, a tak znižujú tlak krvi, diétna chemoprotektívna láka sulforafan blokuje niekoľko krokov, ktoré sa spoločne podieľajú na tvorbe patofyziológii  srdcových porúch a  porúch ciev. Súčasne chráni pred aterosklerózou, vysokým krvným tlakom, zabraňuje zhlukovaniu krvných doštičiek a tvorbe trombov.

SULFORAFAN EXTRA uvádza na trh spoločnosť CarnoMed s.r.o. (www.carnomed.sk)

Sulforafan EXTRA je dvojzložkové nutraceutikum, ktoré dodáva telu enzýmom aktivovaný sulforafan. Obsahuje aktivovaný brokorafanín, vyrobený zo semien brokolice (Brassica oleracea italica) s obsahom glukozinolátov a myrozinázy. Prítomný enzým myrozináza zabezpečuje vysokú úroveň využitia účinnej látky. „Jediná kapsula dokonca obsahuje toľko sulforafanu, ako sa nachádza v 5 kg brokolici“, uvádza Štefan Pogány CEO spoločnosti CarnoMed s.r.o.

Štefan Pogány, CarnoMed s.r.o.

Neštátne zdravotnícke zariadenie i spoločnosť pôsobí na Slovensku už osem rokov so silným zapojením odborníkov v oblasti medicíny,farmácie a zdravého životného štýlu.

Viac info o spoločnosti nájdete na našej webovej stránke www.carnomed.sk. Naše produkty  – i nutraceutiká – sú úzko špecializované na starostlivosť o zdravie, posilňovanie imunity, znižovanie stresu, regeneráciu organizmu, zachovanie energie a plnohodnotného života – Sulforafan EXTRA, Karnozín EXTRA 120, Karnozín EXTRA 60 kapsúl, IS6, Kolostrum EXTRA, Q-Vital EXTRA a ďalšie. Nájdete ich aj v sieti BENU a Dr.Max a na internetovom eshope PILULKA.SK.

Informačný servis

K téme

ZP Union začala v spolupráci s Powerful Medical testovať aplikáciu, ktorá dokáže vyhodnotiť EKG pomocou umelej inteligencie Ste obklopení idiotmi? Poradíme!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.