Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. júla 2013 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Predseda KDH Ján Figeľ sa stretol s podpredsedom EK Antoniom Tajanim

BRATISLAVA 9. júla – Podpredseda Európskej komisie Antonio Tajani, ktorý je v týchto dňoch na Slovensku, sa v rámci návštevy stretol s podpredsedom NR SR a predsedom KDH Jánom Figeľom. Rokovanie sa týkalo aktuálnych záležitostí formovania modernej priemyselnej politiky a rastu hospodárstva. Obaja partneri sa zhodli na tom, že EÚ potrebuje viac integrovaný prístup a vyváženú podporu svojho priemyslu, v rámci ktorého sa špecifické, sektorové opatrenia opierajú o zodpovednú politiku v oblasti životného prostredia, cien energií, ale aj medzinárodného obchodu a hospodárskej súťaže.
Ján Figeľ podčiarkol dôležitosť podpory malých a stredných podnikov (MSP) pre posilnenie ekonomiky a životnej úrovne. Oboznámil A. Tajaniho s návrhom podpory rodinného podnikania, ktorý do parlamentu predložili poslanci KDH a ktorý bol už postúpený do druhého čítania. Podľa J. Figeľa „rodinné podnikanie je v západnej Európe tradičnou a rozvinutou formou ekonomickej činnosti. U nás bolo za komunizmu likvidované ako nástroj ekonomickej slobody a nezávislosti občanov. Demokracia sa – naopak – môže a má opierať o nezávislé a aktívne rodiny aj v oblasti podnikateľskej iniciatívy.“ A. Tajani vyjadril presvedčenie, že „MSP sú rozhodujúce pre konkurencieschopnosť našich ekonomík a pre tvorbu nových pracovných miest. Rodinné podniky zohrávajú v Európe kľúčovú úlohu hlavne z pohľadu zamestnanosti, tradície a stability.“
A. Tajani a J. Figeľ sa dohodli na zorganizovaní odbornej medzinárodnej konferencie v Bratislave na jeseň tohto roka, ktorá bude zameraná na európsku spoluprácu pri rozvoji MSP a rodinných firiem, s osobitným dôrazom na oblasť cestovného ruchu, podporu inovácií a rozvoj regiónov.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ig;nr

K téme

Slovenskí výrobcovia modernizujú a idú s dobou Päť unikátnych gotických kostolov na Gemeri získa 500-tisíc eur na svoju obnovu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.