Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
24. novembra 2016 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Predčasné vianoce v DFNsP na Kramároch

BRATISLAVA 24. novembra 2016 – Nadácia Kvapka Nádeje v spolupráci so svojimi partnermi, pripravila pre Detskú fakultnú nemocnicu s poliklinikou (DFNsP) Bratislave a jej detských pacientov niekoľko, naozaj veľkých a hlavne praktických „predčasných vianočných” darov.

Prvým darom je rozsiahla rekonštrukcia a modernizácia sociálno-hygienického zázemia lôžkovej časti Kliniky detskej neurológie (KDN) DFNsP Bratislava, ktorú zrealizovala Nadácia Kvapka Nádeje s materiálovou podporou spoločnosti Laufen CZ v celkovej hodnote 66.240,- EUR.
Klinika detskej neurológie je najvyšším špecializovaným pracoviskom v odbore detská neurológia v Slovenskej republike a zároveň jediným pracoviskom na Slovensku, ktoré zabezpečuje komplexnú liečebno-preventívnu starostlivosť a nemocničnú starostlivosť o deti vo veku od 1 mesiaca do 19 rokov s rôznymi neurologickými ochoreniami a ochoreniami centrálneho a preiférneho nervového systému a svalov. Na rozdiel od iných kliník, KDN od svojho uvedenia do prevádzky naprešla žiadnou komplexnou rekonštrukciou a sociálne zázemie lôžkovej časti už nezodpovedalo všetkým hygienickým štandardom.
kvapka nádeje Foto: Kvapka nádeje Táto rekonštrukcia významne prispela k zvýšeniu komfortu dlhodobo hospitalizovaných detských neurologických pacientov a ich rodičov, ktorí ich pri niekoľkomesačných liečebných pobytoch musia sprevádzať. „Uvedomujeme si, že pri úspešnej liečbe veľmi dôležitú úlohu zohráva aj psychosociálny aspekt a komfort prostredia, v ktorom sa pacient lieči. Veríme, že tieto nové priestory prispejú k rýchlejšej liečbe”, uviedla Jarmila Lajčáková-Hargašová, členka správnej rady Nadácie Kvapka Nádeje.

Druhým darom je vybudovanie nových priestorov Referenčného centra pre diagnostiku detských leukémií a lymfómov s celoslovenskou pôsobnosťou, na Hematologicko-transfuziologickom pracovisku Oddelenia laboratórnej medicíny DFNsP Bratislava. Toto moderné laboratórne pracovisko zabezpečuje morfologickú a cytochemickú diagnostiku leukémií a iných malígnych a nemalígnych ochorení krvotvorby detského pacienta vyšetrením periférnej krvi, kostnej drene, likvoru, odtlačkov a punktátov, pričom overuje a doplňa diagnostiku leukémií a leukémií pre všetkých detských pacientov v SR. Táto renovácia, ktorú Nadácia Kvapka Nádeje financovala sumou 20.474,- EUR, zabezpečí zlepšenie kvantitatívnych, kvalitatívnych a hygienických podmienok pracoviska daného významu.

Tretím veľkým darom v hodnote 28.000,- EUR je nový mikroskop Olympus BX-53 pre 3 pozorovateľov s príslušenstvom, pre potreby Referenčného centra pre diagnostiku detských leukémií a lymfómov, na Hematologicko-transfuziologickom pracovisku Oddelenia laboratórnej medicíny DFNsP Bratislava. Tento špičkový prístroj prispeje k rýchlosti a presnosti diagnostikovania onkologických a hematologických malignít pre detských ale aj dospelých slovenských pacientov a uľahčí komunikáciu s európskymi a svetovými centrami v rámci protokolov a projektov, ktorých sa nemocnica zúčastňuje. Predmetný mikroskop je spoločným darom Nadácie Kvapka Nádeje a Nadácie Markíza z finančných prostriedkov získaných počas spoločnej letnej kampane „Dobrák od kosti” a charitatívneho kolobežkového maratónu z Košíc do Prahy – „1000 km s Dobrákmi od kosti”.
,,Veľmi si vážime túto pomoc, všetky dary pomôžu nielen pacientom z celého Slovenska, ale aj personálu našej nemocnice uľahčiť ich každodennú prácu. Referenčné centrum pre diagnostiku detských leukémií a lymfómov robí diagnostiku pre všetkých detských pacientov na Slovensku a rovnako aj Klinika detskej neurológie je pracoviskom, kde sa liečia najťažší pacienti z celého Slovenska. Predčasné vianočné darčeky tak ďaleko presiahnu naše pracoviská a pomôžu deťom na celom Slovensku,” ocenil hodnotu a prínos daru doc. MUDr. Ladislav Kužela, CSc., MPH, riaditeľ DFNsP Bratislava.

„Sme hrdí na to, že môžeme tieto skvelé dary ktorých obstarávacia hodnota presahuje 100.000,- EUR, ale praktická hodnota je neporovnateľne vyššia v tomto predvianočnom období Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave odovzdať do užívania. Chcel by som poďakovať naším partnerom a podporovateľom, vďaka ktorým sme mohli tieto naše verejnoprospešné projekty, ako súčasť charitatívnej kampane „Dobrák od kosti”, úspešne a efektívne zrealizovať. Veríme, že predstavujú plody nezištnej štedrosti našich donorov a intenzívneho úsilia našej nadácie a vedenia DFNsP”, povedal Ing. Štefan Bernát, správca Nadácie Kvapka Nádeje.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Dobré rozprávky z Lidla pomáhajú novorodencom aj počas pandémie Vysoký krvný tlak nás nenápadne zabíja

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.