Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
4. októbra 2012 PR správyHospodárske výsledky od PRservis.skSITA Diskusia()

Predaje v AAA AUTO vzrástli za prvých deväť mesiacov o 15 %

BRATISLAVA 4. októbra – Predaje skupiny AAA AUTO medziročne vzrástli za prvých deväť mesiacov roku 2012 o 15,1 %. V treťom štvrťroku predaje medziročne vzrástli o 13,1 %, pričom najvyšší rast vo výške 30,7 % zaznamenala skupina na Slovensku. Ruská pobočka predávala podľa plánu a v Českej republike dosiahla rovnaký výsledok ako v minulom roku.

Skupina AAA AUTO predala v treťom štvrťroku 2012 spolu 13 161 vozidiel, z ktorých 8 532 bolo predaných v Českej republike, 3 984 na Slovensku a 645 na ruskom trhu. „Ťahúňom rastu v treťom štvrťroku bolo Slovensko, pobočka v Rusku predávala tiež veľmi dobre a podľa schváleného business plánu. Hlavným zdrojom už jedenásť štvrťrokov trvajúceho neprerušovaného rastu predajov skupiny je však stále Česká republika,“ zdôraznila generálna riaditeľka AAA AUTO Karolína Topolová.

„Podľa našich analýz bol prakticky rovnaký tohtoročný výsledok predajov v treťom štvrťroku v Českej republike spôsobený opakovane medializovanými problémami Centrálneho registra vozidiel (CRV) v druhej polovici augusta a na začiatku septembra. I keď sme sa maximálne snažili vysvetliť, že všetku administratívu spojenú s prihlasovaním vozidiel vybavujeme za zákazníkov sami, ľudia začali nákup vozidiel odkladať a čakali, či sa situácia v registri zlepší. To nám potrvrdil aj náš vlastný telemarketingový prieskum medzi zákazníkmi,“ vysvetlila Topolová.

Napriek problémom CRV malo AAA AUTO oveľa lepšie predajné výsledky, než zvyšok trhu, čo potvrdzujú aj údaje expertnej spoločnosti Cebia. „Podľa našich štatistík poklesli predaje jazdených vozidiel v Českej republike v auguste o 15 %. Analýzy ukazujú, že jednoznačným dôvodom boli ďalšie problémy CRV, ktoré negatívne ovplyvnili mnohých predajcov jazdeniek. Ich predaje klesli oveľa nižšie, než je v auguste, ako mesiaci mimo hlavnej sezóny, bežné. V tejto súvislosti sú predajné výsledky AAA AUTO skutočne výnimočné,“ povedal Martin Pajer, generálny riaditeľ spoločnosti Cebia, ktorá má na českom trhu najväčší rozsah zdrojov štatistických údajov na trhu jazdených automobilov.

Skupina AAA AUTO plánuje v tomto roku prekonať hranicu 50 000 predaných vozidiel. „Na základe výsledkov predajov za tohtoročných prvých deväť mesiacov, kedy sme oproti vlaňajšku dosiahli 15 % rast a predali spolu už 39 002 automobilov, vidím tento cieľ ako veľmi realistický. Verím, že k tomu prispejú aj naše nedávno otvorené pobočky v Sokolove a Michalovciach,“ dodala Topolová.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Rekordné predaje AURES Holdings v prvom štvrťroku posilnila generatívna AI v kontaktnom centre Jazdenkám sa darilo aj vo februári, AURES aj vďaka tomu za posledných 12 mesiacov predal už 100-tisíc áut

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hospodárske výsledky

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.