Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
3.jpg
Foto: Pixabay
14. apríla 2020 Zaujímavosti od PRservis.skSITA Diskusia()

Prečo je výhodné kúpiť si do domácnosti sodastream?

14.4.2020 – Bez sódovky si mnohí z nás nevedia predstaviť bežný deň. Každá kúpa perlivej vody však predstavuje ďalší zbytočný plast. Máme pre vás riešenie, vďaka ktorému si sódu doprajete a nebudete zaťažovať životné prostredie.

Sóda vznikla pred desiatkami rokov, no jej spotreba nikdy nedosiahala tak vysoko, ako je tomu v dnešnej dobe. Sýtená voda je voda, do ktorej sa pri výrobe vpúšťa plynný oxid uhličitý, čím získava známe „bublinky“.

Do ochutených minerálok však môžu byť pridávať cukry a rôzne konzervanty. Preto je povesť sladkých sýtených nápojov v rámci zdravého životného štýlu tak odsudzovaná.

S rozvojom všemožných technológií nastala zmena aj vo výrobe sódy. Pred niekoľkými rokmi vznikla zdravá a environmentálne prijateľnejšia alternatíva, vďaka ktorej si perlivú vodu doprajate každý deň. A dokonca nebudete kupovať zbytočné plasty.

Sodastream je prístroj, v ktorom vzniká domáca perlivá vodu. Prečítajte si našich 8 dôvodov, prečo by u vás doma nemal chýbať. Samozrejme, ak ste milovníkom perlivej vody.

8 dôvodov, prečo piť sódu zo Sodastreamu

Ekologické riešenie

Prvý bod považujeme za najdôležitejší. Kúpou sodastreamu limitujete spotrebu plastových fliaš, ktoré sa aj tak väčšinou používajú iba jednorazovo.

Modelov je veľa, no každý má k dispozícii znovupoužiteľné plastové alebo aj sklenené fľaše. Navyše plasty, z ktorých sú vyrobené, sú obsahujú menej chemikálií ako bežné plastové výrobky.

Zdravšia alternatíva

Sodastream nápoje sú omnoho zdravšie ako bežné malinovky. Ak do nich pridávate príchute, čistá voda bude vždy najzdravšia. No pokiaľ sa neviete zbaviť sladených nápojov, domáca minerálka je ideálnym riešením.

Zdravotné benefity

Čo robí perlivá voda s ľudským organizmom:

  • zlepšuje trávenie
  • pomáha pri problémoch so zápchou
  • uľaví pri bolestiach žalúdka

Na svete existuje veľa ľudí, ktorí nedodržiavajú pitný režim. Ich výhovorkou je častokrát to, že im nechutí čistá voda. V tom prípade môžete čistú vodu nahradiť bublinkovou.

Ulahoďte všetkým hosťom

Určite to poznáte. Očakávate návštevu a neviete sa rozhodnúť aké pohostenie im zaobstarať. Dospelí si často radi dajú  ku káve aj sýtenú minerálku, deti zasa sladké bublinkaté nápoje.

Domácou sódovkou svojim hosťom poskytnete skvelý servis.

Každý podľa svojej chute

Sodastream má na výber nespočetné množstvo príchutí. Častokrát sa stane, že v obchode medzi minerálkami nenájdete  príchuť, po ktorej práve túžite.

Domov si nakúpite širokú škálu príchutí a jednoducho ich budete striedať.

Zabudli ste na šampanské?

Niektoré príležitosti si šampanské doslova žiadajú. Ak ste ho zabudli kúpiť, nevadí. Stačí vám klasické biele víno, ktorému Sodastream dodá bublinky.

Designový interiérový doplnok

Sodastream skrášli vašu kuchynskú linku. Vyrába sa totiž v širokej škále farieb. Či už bývate vo veľkom dome, menšom byte, alebo máte chalupu, sodastream sa zmestí všade. Ľahko sa stane každodennou súčasťou a povinnou výbavou vašej kuchyne, rovnako ako aj ostatné spotrebiče.

Šetrí aj peňaženku

Ak cenu porovnávate jednorázovo, tak jedna plastová fľaša malinovky stojí určite menej ako jedna príchuť do sodastreamu.

Avšak malinovku vypijete na jedenkrát, zatiaľ čo jedna príchuť sodastreamu vydrží na veľakrát (podľa toho, akú výraznú chuť chcete). Tým šetríte aj prírodu.

Ak milujete perlivú vodu, sódu a ďalšie ochutené tekutiny a záleží vám na životnom prostredí, sodastream je presne to, čo hľadáte. Z dlhodobého hľadiska šetrí aj peniaze a zlepšuje zdravie.

Informačný servis

K téme

Finančné vzdelávanie s online hrou FinGR Play Elektrické konektory

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.