Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
94537_adobestock_216438554 676x451.jpeg
18. decembra 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Pre niekoho sci-fi, pre iných nostalgia. Pozrite si, ako technológie zmenili naše možnosti

18.12.2020 – Nahrávanie si pesničiek na magnetofónovú kazetu z hitparády v rádiu, požičiavanie si kaziet, púšťanie si hudby z walkmanu… Nie, neocitli ste sa vo filme Strážcovia Galaxie, aj keď pre mnohých sa toto môže zdať ako úryvok zo sci-fi filmu. Pre nejedného z nás sú to ale nostalgické spomienky na minulosť, nie tak vzdialenú. Pripomeňte si ju teraz spolu s nami. Aké to bolo a kam sme sa odvtedy, vďaka moderných technológiám, posunuli, sme sa pozreli v spoločnosti obľúbenej značky Samsung. Tá nám robí roky spoločnosť, spríjemňuje chvíle oddychu a skvalitňuje náš hudobný zážitok prostredníctvom najnovších produktov. Na mnohé z nich, navyše, prináša ešte pred Vianocami, zľavovú ponuku v rámci obľúbenej akcie – Samsung víkend.

Takmer všetci sme ho mali doma na poličke – malý kazetový prehrávač, vďaka ktorému sa k nám dostávala domáca aj svetová hudba. Prvýkrát sa dostal do ponuky obchodov v roku 1979, v Československu ale až v roku 1989.  Dnes sa nám to zdá možno až neuveriteľné. V súčasnosti sú naše hudobné možnosti, predsa, takmer neobmedzené. Stačí zapnúť mobilné dáta či sa pripojiť na wifi a v sekunde sa k nám dostáva hudba z celého sveta prostredníctvom streamovacích kanálov, alebo hudobného prehrávača v našom smartfóne. A to všetko vďaka vynálezcovi Thomasovi Alva Edisonovi, ktorý dokázal kedysi oddeliť hudbu so svojím fonografom. Po ňom nasledovali gramofóny, neskôr rádiá. Hudba sa dostala masovo do bežných domácností. No a potom prišiel walkman, ktorý ponúkol niečo dovtedy nevídané, a síce možnosť kráčať ulicou či mestom a počúvať pritom svojho obľúbeného interpreta. Neskôr ho nahradil CD prehrávač, potom MP3 prehrávač a napokon spomínaný smartfón, ktorý dnes, bez problémov, plní aj túto funkciu. V súčasnosti sme svedkami veľkého prerodu hudobného priemyslu, keďže fyzické nosiče sú prebíjané možnosťami počúvania hudby v rámci streamingu. Dokonca i donedávna obľúbené sťahovanie skladieb sa stáva minulosťou a nahrádzajú ho streamovacie služby.

Pre milovníkov kvalitného zvuku a technológií

Pre všetkých milovníkov kvalitného zvuku a technológií  ponúka značka Samsung ideálnu kombináciu v podobe smartfónu Samsung Galaxy S20 FE a bezdrôtových slúchadiel Samsung Galaxy Buds Live.  Vychutnáte si tak obľúbené hudobné videá alebo svoj mix skladieb v dokonalej vizuálnej a zvukovej kvalite. Galaxy S20 FE  v sebe spája rôznorodé inovácie smartfónu S20, aby ste mohli robiť presne to, čo vás baví. Prináša pohľad špičkovej úrovne s 6,5″ FHD Infinity-O displejom. Takmer neviditeľný rámik, ploché hrany a maličký otvor na objektív zaručia, že vás pri sledovaní videí nebude nič vyrušovať. Super AMOLED displej je navyše skutočne rýchly a disponuje obnovovacou frekvenciou 120 Hz pre super hladké zobrazenie. Slúchadlá Samsung Galaxy Buds Live zase ponúkajú hlboký a bohatý zvuk s výkonným zosilnením basov a prinášajú aj prvé aktívne potlačenie hluku na Galaxy Buds, zároveň vydržia až 21 hodín s nabíjacím puzdrom.

Nie je sa preto čo čudovať, že väčšina z nás uprednostňuje a vyhľadáva ponuku moderných technológií. Ak sa vo vás ale snúbi túžba po tom modernom, no i štipka nostalgie, nevadí. Stále sú tu možnosti kombinovať počúvanie hudby aj s predošlými nosičmi. Napríklad, vďaka svojej HiFi veži alebo prostredníctvom súčasných fyzických prehrávačov, ktoré už v sebe ale zväčša nesú aj vymoženosti typu USB port na digitalizáciu skladieb. Zároveň sa zdá, že ručné pretáčanie kazety pomocou ceruzky či odstraňovanie navinutej pásky z prehrávača chýbajú viacerým. Na magnetofónovej páske vyšiel aj album Taylor Swiftovej s názvom 1989, ktorým sa speváčka vracia do roku svojho narodenia. Taktiež vydavateľstvo Virgin Records uviedlo v roku 2015 návrat audiokaziet a dodnes  je táto forma  obľúbená i pre mnohé rockovejšie kapely, žánrovo prevažne pre indie rock.

Súťažte so Sajfom o bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds Live

Obľúbená značka ponúkajúca moderné technológie rôzneho zamerania teraz pripravila pre všetkých fanúšikov kvalitného zvuku súťaž v spoločnosti známeho moderátora Sajfu. Originálna súťaž s nádychom retra beží priamo na jeho sociálnych sieťach. Zapojiť sa môžete aj hneď  teraz. Stačí navštíviť Instagram známeho influencera a zapojiť sa do súťaže prostredníctvom komentára pod videom. Súťažná otázka je pritom jednoduchá, vianočná a neexistuje na ňu zlá odpoveď. Je v znení: „Aká je vaša najobľúbenejšia vianočná pesnička a s kým by ste si ju pri stromčeku najradšej zaspievali? Výhra je lákavá – sú ňou spomínané bezdrôtové slúchadlá Samsung Galaxy Buds Live.

Ak sa na vás šťastie v súťaži neusmeje, nezúfajte, ešte tento víkend môžete využiť špeciálny Samsung víkend, počas ktorého kúpite vybrané mobilné produkty za zvýhodnené ceny. Akcia beží v internetovom obchode www.samsung.sk alebo v značkových predajniach Samsung. Svojich blízkych alebo seba môžete zároveň potešiť ďalšími z Galaxy produktov, medzi ktorými sú napríklad smartfóny z rodiny Galaxy S20 (vrátane Galaxy S20 FE), Galaxy Note20, skladacie Galaxy Z Fold2 5G alebo Z Flip, tablet Galaxy Tab S7, slúchadlá Buds Live či smart hodinky Galaxy Watch3.

A ak vás lákajú informácie o technológiách a chcete sa o nich dozvedieť viac informácií zaujímavou formou, vypočujte si podcast On/Off by Samsung so Sajfom na jednej z podcastových platforiem alebo na YouTube kanáli Samsung.

Informačný servis

K téme

Nitrianska Slowlandia sa stala najoceňovanejším slovenským výrobcom potravín Štartuje najväčšie športové podujatie v Európe – Európsky týždeň športu 2021

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.