Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2. decembra 2015 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

PPP bude členom Rady vlády SR pre digitalizáciu verejnej správy

BRATISLAVA 2. decembra – Vláda SR na dnešnom zasadnutí schválila Štatút Rady vlády SR pre digitalizáciu verejnej správy. Občianske združenie Partnerstvá pre prosperitu (PPP) oceňujú vznik takejto nadrezortnej platformy, ktorá môže pomôcť akcelerácii rozvoja elektronických služieb verejnej správy. Podľa prezidenta PPP Milana Ištvána je dnes eGovernment dôležitou vnútropolitickou témou, keďže desiatky projektov Operačného programu Informatizácia spoločnosti (OPIS) začali svoju ostrú prevádzku a priniesli firmám a občanom stovky elektronických služieb. V novom Operačnom programe Integrovaná infaštruktúra (OPII) bude pritom na prioritu Informačná spoločnosť alokovaná ďalšia miliarda eur. Mnohé IT aktivity či projekty pritom podľa Milana Ištvána z PPP nájdeme aj v ďalších operačných programoch.

Digitalizácia verejnej správy prináša mnohé pozitívne zmeny do života občanov i firiem, ale ako pripomenul Milan Ištván, bude nutné výraznejšie zjednodušenie procesov, úprava legislatívy, skvalitnenie samotných služieb a efektívnejšia propagácia elektronických služieb. Prezident PPP ďalej dodal, že inšpiráciu môžeme hľadať nielen vo viacerých európskych krajinách, ale aj v Digitálnej agende EÚ 2020 a stratégii Jednotného digitálneho trhu (Digital Single Market). Perspektívnou témou bude určite aj Internet vecí v sektore verejných

Partnerstvá pre prosperitu sa venujú podpore rozvoja informačnej spoločnosti na Slovensku už od roku 2001, členmi PPP sú fyzické i právnické osoby. Činnosť PPP je zameraná na vytváranie partnerstiev verejného a súkromného sektora, s dôrazom na spoluprácu s akademickou sférou.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Cleantechsummit priniesol do Košíc nový príval informácií. Hlavnou témou boli inovatívne energetické technológie a služby budúcnosti Techsummit 2019: Motivácia pre inováciu – Slovensko a jeho odborné komunity v AI, I-4.0, Smart Cities a kybernetickej bezpečnosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.