Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99350_gettyimages 578556486 676x451.jpg
15. júla 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Pozor na letné milovanie: pri sexe sa zraní viac ako tretina ľudí. Najčastejšími úrazmi sú odreniny, modriny a natiahnuté svaly

15.7.2022 – Letné milovanie nemusí byť len o rozkoši. Častými sú práve v tomto období rôzne zranenia. Sme totiž odvážnejší a opojení dlhými horúcimi nocami. Aj nedávny prieskum odhalil, že 4 z 10 mužov, a viac než tretina žien, došla v lete pri tejto aktivite k úrazu. Okrem odrenín, modrín, natiahnutých svalov, často potrápia aj boľavý chrbát, zápaly močových ciest, ale aj zlomeniny či natrhnuté telesné otvory. K najväčšiemu počtu zranení dochádza v spálni pri pozícii „na psíka“.

Pozrime sa lepšie na štatistiky. Podľa prieskumu spoločnosti Lovehoney až 37 % ľudí utrpelo pri letných milostných hrách nejaké zranenie. Viac nehôd sa prihodilo pritom mužom (39 %) než ženám (36 %). Čo sa týka veku, „najviac postihnutou“ skupinou sú ľudia od 35 do 44 rokov, na ktorých pripadá takmer polovica (konkrétne 47 %) týchto poranení.

Natrhnutá vagína potrápila 11 % žien, zlomený penis 3 % mužov

Najčastejšie, v 65 % prípadoch zranení, si ľudia pri sexe privodili len menej vážne odreniny. 54 % si zo sexu odnesie aj modriny. „Pomerne bežné sú však i natiahnuté svaly (39 % prípadov). U 16 % ľudí malo milovanie za následok poranenie chrbta, 11 % z nich si odnieslo natrhnutú vagínu a 5 % natrhnutý análny otvor. Vážnejšie problémy, ako je zlomenina penisu utrpeli asi 3 % ľudí, 2 % sa po sexe trápi nejakou zlomeninou,“ uvádza Adam Durčák z e-shopu www.ruzovyslon.sk, ktorý predáva erotické pomôcky a zaoberá sa zdravou sexualitou. Ďalšou rozšírenou zdravotnou nepríjemnosťou sú aj infekcie močových ciest, ktoré vznikajú predovšetkým u žien (31 % prípadov u nežného pohlavia verzus 10 % prípadov u mužov).

Prevenciou zápalov je predovšetkým správna a dostatočná intímna hygiena. „Na prevenciu zápalu močových ciest sa odporúča vymočiť po styku, aby sa odplavili baktérie. Čo sa týka intímnej hygieny, je vhodné umytie vonkajších genitálií po styku, aby sme zmyli zbytky slín, lubrikantov, spermií, potu atď. K intímnej hygiene volíme vždy preparáty rešpektujúce kyslé vaginálne pH. Na prevenciu vaginálneho zápalu je v najkrajnejšom prípade možné zaviesť vaginálne globule s laktobacilmi,“ odporúča lekárka v oboru gynekológie a pôrodníctva Kamila Žižková.

Tretina ľudí sa zranila pri misionárskej polohe, najrizikovejším miestom je spálňa

Premýšľate, pri akých šialených sexuálnych pozíciách sa najčastejšie dá prísť k zraneniu? Najviac, približne polovici ľudí, sa udialo nejaké zranenie pri sexe „na psíka“. Druhá pomyselná priečka patrí misionárskej polohe, pri ktorej sa zranila necelá tretina respondentov prieskumu. Na treťom mieste sa so 16 % zranení umiestila poloha „na koníka“.

K zraneniam pri sexe najčastejšie dochádzalo v spálni (55 % prípadov), nasledovala pohovka (26 %) a schody (22 %). „Najviac zranení sa odohralo počas penetratívneho sexu, avšak zaujímavé je, že bezmála 24 percent mužov a 16 percent žien sa zranilo pri orálnom sexe,“ komentuje výsledky prieskumu Adam Durčák.

Tento článok nie je autorským obsahom SITA.sk. Bol dodaný klientom, uverejnený ako platený PR článok.

K téme

Na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného auta? Victor Ibara: Stres v práci zajedám v nemocničnom bufete – rovnováhu medzi pracovným a súkromným životom zatiaľ stále hľadám

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.