Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. mája 2017 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Potvrdené: RTVS v prieskume agentúry Median SK opäť s najobjektívnejším spravodajstvom

BRATISLAVA 17. mája – V období medzi januárom až marcom 2017 odpovedali respondenti v prieskume nezávislej agentúry Median SK na otázku „Ktorá televízia má podľa Vás najobjektívnejšie spravodajstvo?“, pričom až 25,5% z nich uviedlo verejnoprávnu RTVS. Respondenti mohli určiť len jednu televíziu.

Pre RTVS to znamená opätovný návrat na prvú priečku vo vnímaní objektivity spravodajstva, keďže v prieskume, ktorý prebiehal od septembra do decembra 2016 sa verejnoprávny vysielateľ umiestnil na druhom mieste.

Vnímanie objektivity spravodajstva RTVS podľa tohto dlhodobého prieskumu rastie už viac ako 5 rokov. V januári až marci 2013 ako najobjektívnejšie spravodajstvo RTVS vyhodnotilo 15,8% respondentov, čo v porovnaní s aktuálnym prieskumom predstavuje nárast o takmer 10% a oproti obdobiu v roku 2012 to znamená nárast až o 11,5%.

„Nie je to pre mňa veľké prekvapenie, skôr jasné potvrdenie toho, ako vnímajú spravodajstvo RTVS naši diváci a poslucháči. Vďaka patrí im a, prirodzene, aj mojim kolegom,“ uviedol k výsledkom aktuálneho prieskumu generálny riaditeľ RTVS Václav Mika.

Doplňujúce informácie:

Terénny zber dát prebiehal v termíne január až marec 2017 kvótnym výberom. Respondenti tvoria reprezentatívnu vzorku populácie SR podľa údajov ŠÚ SR. Prieskumu verejnej mienky zameraného na spravodajstvo v slovenských televíziách sa zúčastnilo 2.038 respondentov vo veku 14 až 79 rokov. Metodológia zberu: osobné rozhovory (metóda „face-to-face“, tzv. „PAPI“) /cca 70% vzorky/ a samostatné vyplnenie webdotazníka respondentom (metóda „self-complete CAWI“, respondenti
zaradení do prieskumu na základe regrutácie osobným rozhovorom, telefonicky príp. naregrútovaním z iných prieskumov) /cca 30% vzorky/.

K téme

Najviac Slovákov zomiera na ochorenia srdca Stredoslovenská vodárenská prevádzková spoločnosť, a. s. vyhlásila generálny pardon do 30. novembra 2023

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.