Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
86961_shutterstock_311558138 676x451.jpg
12. februára 2018 Zaujímavosti od PRservis.skSITA Diskusia()

Potrebujete krajšie a zdravšie bývanie, táto moderná rekonštrukcia domu vám v tom pomôže

BRATISLAVA 12. februára 2018 – Bývanie je jednou zo základných ľudských potrieb. Zaisťujeme si ním pohodlie, pocit bezpečia a komfort. V mnohých prípadoch ale súčasné stavby staršieho typu, niektoré stavebné prvky a materiály už nedisponujú tak dokonalými vlastnosťami ako v minulosti. Nehovoriac o tom, že tie dnešné sú na tom oveľa lepšie.

Nie všetci si ale môžeme dovoliť kúpiť nový dom s tými najideálnejšími krivkami a proporciami. V takom prípade siahame po náhradných riešeniach, ktoré sú ale často drahé a náročné aj z časového hľadiska. Zmeniť sa to dá, pokiaľ sa rozhodnete pre jednoduchú a zároveň kvalitnú rekonštrukciu domu, ktorú necháte na odborníkov stavebnej firmy.

Ako si vybrať dobrú stavebnú firmu

V prvom rade by mala byť v dostatočnej blízkosti vášho bydliska, aby ste v prípade potreby nemuseli zbytočne pre každú jednu maličkosť cestovať niekoľko kilometrov do vzdialenejšej oblasti. Rovnako by ste na tom mali byť aj s dodávateľskou firmou stavebného materiálu, ktorá by okrem optimálnej polohy mal disponovať aj širokým výberom doplnkov. Nikdy neviete, v ktorej časti domu budete potrebovať škárovaciu hmotu na utesnenie niektorých spojov a medzier.

Okrem toho by ste si mali dať pozor aj na „fuull“ servis, ktorý vám táto spoločnosť poskytuje. Základným pravidlom je to, aby s vami komunikovala, konzultovala a plnila vaše požiadavky s tým, že odborné posúdenie a použitie niektorých prvkov necháte na nich.

Začnite s dôkladnou prehliadkou

Ak váš dom potrebuje rozsiahle opravy, správne vymedzenie potrebných dielov a premyslený spôsoby celej  realizácie vám ušetrí čas aj peniaze.

Oprava starého domu by mala začať dôkladnou prehliadkou. Zamerajte sa na základy, steny, strechu a možnosť použitia plastových okien. Práve od nich často závisí integrita domu a jeho spoľahlivosť. Interiér a stav dekoračných prvkov v ňom na stabilitu celej konštrukcie domu veľký vplyv nemá, takže tieto veci môžete odložiť na neskôr.

Neprehliadnite žiadne trhliny

Pri pozorovaní domu dávajte pozor na trhliny v stenách a suteréne, ich prítomnosť naznačuje, že dom si sadá alebo sú steny tak staré, že začnú klesať. Toto by mala byť práca opäť pre odborníkov, ktorý nezrovnalosti vyriešia veľmi rýchlo a na jednom mieste.

Kúpte si nový septik

Nezabudnite ani na odvádzanie odpadových vôd. Tu býva problémom fakt, že niektoré domy sú od verejnej kanalizácie, na ktorú by sa mali napojiť, vzdialené niekoľko metrov alebo kilometrov. Tu je riešením lacný septik.

Postará sa o odstránenie vody z okolia vášho domu ako aj z práve novo zariadenej kúpeľne. Ide o miestnosť najviac náchylnú na vlhkosť, takže všetka prebytočná voda musí niekam odtekať. Pri rekonštrukcii svojho domu na to myslite tiež.

Nosné drevené konštrukcie

Staré domy zvyčajne nosia drevené prvky, trámy, podlahy a krokvy. Všetky zhnité časti konštrukcie musia byť vymenené. Pri opravách strechy by mala byť stará škridla odstránená a nahradená modernými kovovými komplexmi, ktoré sú oveľa lacnejšie. Je to nielen jednoduchšie, ale aj  krajšie. Obloženie starého domu s vhodnými obkladmi a omietkou a výmena strechy dodá celej štruktúre stavby nový nádych.

Ak si na to všetko netrúfnete, nechajte si poradiť od tej najlepšej stavebnej firmy, s ktorou má veľa ľudí vo vašom okolí len tie najlepšie skúsenosti, my sme vám jednu z nich predstavili.

K téme

Dovolenková sezóna sa blíži! Ako vyrysovať telo do plaviek? Odpovede zo srdca – všetko, čo potrebujete vedieť o vysokom krvnom tlaku

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zaujímavosti

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.