Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
96624_adobestock_258283915 676x451.jpeg
24. septembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Potrebujete ísť na jednodňovú chirurgiu? Union zvyšuje jej dostupnosť

24.9.2021 – Z dôvodu nastupujúcej tretej vlny pandémie sa očakáva, že dôjde k obmedzeniu plánovaných operačných výkonov v nemocniciach tak, ako tomu bolo v predchádzajúcich vlnách.  Zdravotná poisťovňa Union po rokovaní so Slovenskou asociáciou jednodňovej chirurgie chce preto v najvyššej možnej miere zabezpečiť dostupnosť zdravotnej starostlivosti pre svojich poistencov, v komfortných čakacích lehotách, a to prostredníctvom zvýšenia finančných zdrojov alokovaných v zariadeniach jednodňovej chirurgie. „Predchádzajúce vlny pandémie ukázali, že zariadenia jednodňovej zdravotnej starostlivosti do značnej miery zastúpili elektívnu, a v niektorých prípadoch aj akútnu operatívu v nemocniciach, za čo sme im veľmi vďační,“ hovorí Elena Májeková, riaditeľka sekcie zdravotného poistenia Union ZP.

Union ZP v tomto a v predchádzajúcom roku rozšírila zmluvnú sieť o ďalších 21 pracovísk jednodňovej zdravotnej starostlivosti.  „Snažíme sa zazmluvňovať nad rámec verejnej minimálnej siete, pretože chceme pre našich poistencov zabezpečiť nadštandardnú sieť zmluvných poskytovateľov s čo najlepšou dostupnosťou a kvalitou,“ vysvetľuje E. Májeková. V tempe zazmluvňovania je pritom Union ZP lídrom na Slovensku a pochváliť sa môže aj tým, že požiadavky poskytovateľov zdravotnej starostlivosti dokáže vybaviť veľmi rýchlo. To sa prejavilo aj na skutočnosti, že v roku 2020 ostatným zdravotným poisťovniam medziročne počet zmlúv s poskytovateľmi zdravotnej starostlivosti poklesol, kým Unionu stúpol o 261 zmlúv.

Informačný servis

K téme

Radíme: Vodiči, takto postupujte pri strete so zverou! 7 vecí, ktoré potrebujete vedieť o diagnostike rakoviny u gynekológa

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.