Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
8. septembra 2015 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Posvieťte si na zdravie svojich kostí a kĺbov počas Týždňa zdravia

BRATISLAVA 8. septembra – Druhý septembrový týždeň odštartuje Nemocnica Malacky ďalšie zo svojich pravidelných osvetových podujatí pod názvom Týždeň zdravia. Tento rok preveria odborníci nemocnice zdravie vašich kĺbov, kostí a chrbtice. Nielen Malačania majú pri tejto príležitosti možnosť bezplatne si nechať vyšetriť hustotu kostí a s deťmi absolvovať vyšetrenie plochých nôh. Pre návštevníkov sú pripravené aktivity zamerané na prevenciu a liečbu ochorení pohybového aparátu, odborné poradenstvo a 9. septembra sa o svoje skúsenosti podelia aj známe osobnosti ako Ada Straková, Gizka Oňová a Ján Slezák.

Bolesti kĺbov, chrbtice a s tým súvisiace ochorenia pohybového aparátu trápia stále viac pacientov nielen v preddôchodkovom, ale aj v produktívnom veku. Čo je príčinou týchto ochorení a ktoré skupiny populácie majú predispozície nimi trpieť? Čo znamená pre pacienta artróza kĺbov a ako sa začína prejavovať, sa dozvedia návštevníci malackej nemocnice počas Týždňa zdravia v dňoch 8., 9. a 10. septembra od 8:00 do 12:00 hod.

„Našou prioritou je prevencia a zachytenie zdravotného problému už v jeho začiatkoch. Aj preto organizuje naša nemocnica každý rok podujatie, na ktorom môžu návštevníci celkom zadarmo zistiť, ako to s ich zdravím vyzerá a v prípade problému, možnosti ako ho riešiť. Tento rok sme sa zamerali na ochorenia pohybového aparátu,“ vysvetľuje riaditeľ Nemocnice Malacky Ing. Peter Kalenčík, MSC. Okrem bezplatného vyšetrenia hustoty kostí – denzitometrie sa návštevníci dozvedia viac aj o artróze kĺbov a novom spôsobe liečby kmeňovými bunkami.

Keďže za niektoré ochorenia pohybového aparátu môžu zlé návyky z detstva či zanedbané detské ochorenia, pripravili odborníci z Nemocnice Malacky aj bezplatné vyšetrenia plochých nôh u detí. Mamičky sa môžu s vyškoleným personálom poradiť o tom, ako s malými deťmi cvičiť, aby sa prípadná deformácia detského chodidla upravila alebo ako problému úplne predísť.

V stredu 9. septembra je pre návštevníkov pripravený špeciálny program, stretnutie so známymi osobnosťami moderátorkou Adou Strakovou, herečkou Gizkou Oňovou a hercom Jankom Slezákom, či s odbornými lekármi nemocnice a športové aktivity pre deti so Sport Kids Academy.

Viac informácií na www.casnazdravie.sk a www.liecbaklbov.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

10 NAJ: Zaujímavosti o nožoch, ktoré prekvapia aj šéfkuchára Chronické žilové ochorenie: Nečakajte, kým bude neskoro a posvieťte si na zdravie vašich nôh

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.