Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. septembra 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Populárna viedenská akcia Game City štartuje

BRATISLAVA 27. septembra – Najväčsie rakúske podujatie venované počítačovým, konzolovým hrám a videohrám, Game City odštartuje v piatok, 27. septembra vo viedenskej metropole. Do nedele, 29. septembra sa viedenská radnica stane centrom videohier a produktových noviniek, špeciálnych akcií a súťaži. Ostatný rok zavítalo na Game City rekordných 63.000 predovšetkým mladých fanúšikov hier.

Game City ponúkne najhorúcejšie novinky zo sveta počítačových a konzolových hier ako aj možnosť zahrať si množstvo najrôznejšich hier. Po prvý raz sa v piatok uskutoční pouličný pochod Cosplay, ktorý odštartuje od MuseumsQuatieru, povedie cez viedenský Ring až do radnice. Na pochod sú vítaní kostýmovaní Cosplayeri, zobrazujúci postavy z mangy, anime, videohier či filmov.

Game City je určená pre celú rodinu a okrem zábavy prináša aj informácie a poradenstvo pre rodičov, napríklad ako nakladať so zvýšeným záujmom detí o virtuálne hry. Na programe sú aj diskusie, prednášky a odborná konferencia Future and Reality of Gaming, na ktorú zavítajú okrem počítačových grafikov, hráčov, učiteľov a sociálnych pedagógov aj zahraniční odborníci ako Jesper Juul a TL Taylor z USA, Holly Gramazio z Veľkej Británie a Sebastian Deterding z Nemecka. V špeciálnej detskej zóne wienXtra sú pripravené hry pre deti od štyroch do dvanástich rokov.

Game City na viedenskej radnici odštartuje v piatok o 9.00 a potrvá do 19.00 hod., počas víkendu od 10.00 do 19.00 hod.. Vstup na podujatie je voľný, bližšie informácie na www.game-city.at.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Najnovším hitom v slovenských domácnostiach sú voňavé oleje do prania Na prestížne ocenenie Krištáľové krídlo je nominovaná aj knižná vydavateľka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.