Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

POPRAD:Prestavbu okružnej križovatky na Juhu zrejme ukončia skôr

POPRAD 7. novembra (SITA) – Okružná križovatka pri Kostole sv. Cyrila a Metoda na sídlisku Juh v Poprade bude zrejme hotová skôr, ako pôvodne plánovali. Mesto chcelo prestavbou križovatky troch ulíc na okružnú vyriešiť problémy, ktoré na cestách vznikajú najmä v dopravnej špičke. S prestavbou za takmer 233-tisíc eur s DPH sa začalo 29. septembra. „Práce boli stanovené na tri mesiace, nakoniec to zrejme zhotoviteľ stavby stihne ukončiť skôr. Práce pokračujú v rýchlom tempe, po 15. novembri, keď sa má klásť finálna vrstva asfaltu, by už križovatka mohla byť plne funkčná,“ povedal pre médiá primátor Popradu Jozef Švagerko. Zhotoviteľom prestavby je spoločnosť EUROVIA SK, a. s., Košice.
V súčasnosti prestavba priesečnej križovatky ulíc Ludvíka Svobodu, Rázusova a Mládeže na kruhovú križovatku pokračuje budovaním posledného nájazdu. „Prestavba predstavuje rozšírenie jednotlivých ramien budúcej okružnej križovatky, výstavbu stredového ostrovčeka a zvýšených dopravných ostrovčekov na ramenách budúcej okružnej križovatky. Na takto vytvorenú okružnú križovatku po úprave odvodnenia a povrchov vozoviek sa osadí nové zvislé dopravné značenie a na povrch vozoviek sa položí nové vodorovné dopravné značenie,“ informoval v minulosti vedúci odboru urbamizmu a priestorového plánovania na mestskom úrade Ľuboslav Mlynarčík.
Počas stavebných prác je bezpečnosť cestnej premávky zaistená prenosným zvislým dopravným značením. Každé ráno počas pracovných dní v danom úseku hliadkujú mestskí policajti. Pozor dávajú hlavne na priechody, aby sa deti dostali do škôl bezpečne. „Bol som si to pozrieť osobne, najväčší problém majú s vodičmi, ktorí ich žiadajú, aby regulovali dopravu, to však v našich podmienkach nevieme zabezpečiť,“ uviedol Švagerko. Podľa jeho slov by mali byť ľudia trpezliví, dopravným obmedzeniam už bude koniec čoskoro.
Primátor zároveň informoval, že v súčasnosti sa v meste rieši nový územný plán, v rámci ktorého sú pripravené viaceré obchvaty, ktoré by mali mestu pomôcť s dopravnou situáciou. „Máme zistené, že okružná križovatka, ktorý sa teraz buduje, vyrieši situáciu len dočasne. Mala by ju síce z časti zlepšiť, ale jednoznačne sa uvažuje o obchvate, ktorý by viedol poza bytovky na sídlisku a o riešení novej cesty, ktorú by ľudia dokázali využiť, aby sa už nedostávali do takzvaných lievikov,“ vysvetlil.
Mesto už v minulosti avizovalo, že v podobnom duchu ako na Juhu bude prestavaná aj križovatka ulíc Slovenského odboja a Hraničnej pri obchodnom centre Billa, realizovaná by mala byť v budúcom roku. Keďže ide o križovatku ciest v správe mesta a samosprávneho kraja, pôjde o združenú investíciu.

Agentúra SITA vydá k správe zvukovú správu

fa;mt

K téme

5 tipov na turistické oblasti v Dolnom Rakúsku, ktoré odporúčame navštíviť. Týchto 5 turistických oblastí v Dolnom Rakúsku odporúčame navštíviť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.