Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
14. decembra 2016 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Pomôžte deťom v nemocniciach prežiť veselé Vianoce

BRATISLAVA 14. decembra 2016 – Zdravotní klauni navštevujú pacientov po celý rok a nevynechajú ani vianočné sviatky. Práve tie sú pre choré deti obzvlášť bolestné. Aj vďaka Vašej pomoci sa môžu deti v nemocniciach smiať a radovať aj na Vianoce.

Malí pacienti, ktorí túžobne očakávajú ten najkrajší deň v roku, sú veľmi sklamaní, že namiesto radostných chvíľ v kruhu najbližších strávia Vianoce v nemocnici. O to väčšia je ich radosť, keď sa v nemocničnej izbe zrazu objavia veselí zdravotní klauni zo združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors.

„S maličkým sme ležali na 2. detskej klinike na Kramároch, keď k nám prišla návšteva. Viem, že chcete ľudí rozosmiať, mňa ste rozplakali… Toľko radosti v detských očiach! Na chvíľu má každý pokoj v duši a zabúda na to, že mu niečo je. Vďaka vám je svet zase farebný. Clowndoctors nie je práca, je to poslanie!“

Smiechom k psychickej pohode

Zdravotní klauni sú na svoju prácu špeciálne vyškolení. Dokážu pomôcť aj deťom, ktoré sú vážne choré a trpia bolesťami. Humor pôsobí na malých pacientov liečivo a podporuje ich psychickú pohodu. Práve tá je v procese liečby veľmi dôležitá.

„Atmosféru na oddelení pozitívne ovplyvňujú zdravotní klauni a ich „červený nos“. Zvykli sme si na seba natoľko, že ich beriem ako partnerov v liečebnom procese. Deti sa tešia na príchod červených nosov, na ich „vizitu“. Tešia sa aj mamičky a personál.“

Juraj Popluhár, primár oddelenia pediatrickej ortopédie FNsP Žilina

Návštevy po celom Slovensku

Úsmev chorým deťom prinášajú zdravotní klauni na Slovensku už 12 rokov. Pravidelne navštevujú detské oddelenia v takmer každej nemocnici na Slovensku, pričom mesačne vykonajú v priemere až 200 návštev. Túto zmysluplnú prácu môžu zdravotní klauni robiť iba vďaka láskavej podpore ľudí, ktorým úsmev chorých detí tiež leží na srdci.

Pomôžte deťom prežiť veselé Vianoce aj v nemocnici a darujte im chvíle plné radosti a smiechu. Podporte aktivity združenia ČERVENÝ NOS Clowndoctors na www.cervenynos.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Program BUDDY vie, ako pomôcť stovkám detí z detských domovov 3 milióny detí zomrú ročne na podvýživu, 3 € to môžu zmeniť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.