Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99073_kooperativa_tuke_1 676x451.jpg
10. júna 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Poisťovňa Kooperativa a Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach uzavreli zmluvu o spolupráci

10.6.2022 – Pre budúcnosť trhu práce je mimoriadne dôležité prepájanie firiem so školami a samotnými študentmi. Táto téma je podstatná aj pre poisťovňu Kooperativa, ktorá v tejto súvislosti uzavrela zmluvu o spolupráci s Ekonomickou fakultou Technickej univerzity v Košiciach.

Partnerstvo sa bude týkať samotného vzdelávacieho procesu a to priamo pri zabezpečovaní odbornej praxe študentov. Poisťovňa a fakulta sa okrem iného dohodli na spolupráci aj vo výskumnej oblasti a publikačnej činnosti či pri organizovaní podujatí doma aj v zahraničí.

„Zo spolupráce sa veľmi tešíme a nepochybujeme o tom, že je a bude prospešná pre obe strany. Súkromný sektor potrebuje šikovných a zorientovaných absolventov a absolventi potrebujú stabilnú prácu, v ktorej môžu napredovať. A to, čo potrebujeme všetci, je vzdelávací systém, ktorý aj tých najšikovnejších presvedčí, aby zostali doma na Slovensku,“ uviedol predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne Kooperativa Vladimír Bakeš.

Ekonomická fakulta Technickej univerzity v Košiciach má viac ako 25-ročnú históriu. Vzdeláva študentov 1. a 2. stupňa štúdia v študijných programoch Financie, bankovníctvo a investovanie a Ekonomika a manažment verejnej správy a študentov 3. stupňa štúdia v študijných programoch Financie a Priestorová a regionálna ekonómia.

„Teší nás, že dlhoročná vzájomná spolupráca dostala aj oficiálny zmluvný rámec. Budeme radi aj naďalej budovať vzťahy založené na osobných kontaktoch s našimi absolventami, ktoré prekračujú rámec doby ich štúdia na našej fakulte. Spolupráca s praxou je nevyhnutnou súčasťou vzdelávacieho procesu a spolupráca partnerov vysokých kvalít prináša synergiu pre všetky zúčastnené strany,” dodal Michal Šoltés, dekan fakulty.

Zmluvu, ktorá je základným rámcom spolupráce, podpísali obe strany ešte v máji v Bratislave v centrále poisťovne Kooperativa.

Informačný servis

K téme

Raketový rast cien naštrbil ochranu bytov aj domov Máte doma tínedžera? Pozor – v tomto veku lekári predpisujú okuliare najčastejšie

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.