Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
92560_gettyimages 1145631842 676x352.jpg
20. marca 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Podnikatelia, firmy, organizácie: POZOR! Nech vás koronavírus nedobehne druhýkrát

20.3.2020 – Slovenská komora audítorov (SKAU) upozorňuje všetky subjekty, ktoré v tomto čase kompletizujú svoje účtovné závierky, aby do poznámok uviedli riziká, odhady a prípadne iné skutočnosti, ktoré súvisia s ekonomickými dopadmi koronavírusu.

Je to významná udalosť, ktorá nastala v období medzi koncom účtovného obdobia a pred finálnym zostavením účtovnej závierky. Toto riziko môže ohroziť nepretržitosť trvania účtovnej jednotky a preto by poznámky k účtovnej závierke mali obsahovať informáciu o vplyve tejto udalosti a prípadne ako sa s rizikom vysporiadať.

Pre rýchlejšiu orientáciu pripájame presné znenie o vyhlásení mimoriadnej situácie:

„Vláda Slovenskej republiky z dôvodu ochorenia COVID-19 spôsobeným koronavírusom SARS-CoV-2 na území Slovenskej republiky  –  VYHLASUJE podľa §8 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 42/1994 Z.z. o civilnej ochrane obyvateľstva v znení neskorších predpisov 12. marca 2020 od 06.00 hod MIMORIADNU SITUÁCIU pre územie Slovenskej  republiky. Je potrebné prísne dodržiavať Rozhodnutia a usmernenia vydané úradom verejného zdravotníctva a ministerstvom vnútra Slovenskej republiky. „

Odporúčanie SKAU sa týka sa spoločností, ktoré ešte neodovzdali účtovné uzávierky a vedia do nich spomínané skutočnosti doplniť. SKAÚ už vydala všetkým svojim členom – audítorom usmernenie v tomto smere.

Audítori sú pripravení odborne pomôcť svojim klientom v tejto situácii. SKAÚ rovnako sleduje prípadné legislatívne iniciatívy zo strany vlády a parlamentu, ktoré sa pravdepodobne budú v krátkom čase príjmať na zmiernenie ekonomických dopadov pandémie.

V prípade akýchkoľvek otázok kontaktujte SKAÚ cez  e-mail: sekretariat@skau.sk.

Informačný servis

K téme

Podnikáte? Odborníci radia, ako svoje podnikanie chrániť pred rizikom Ikona slovenského motorizmu Alexander Štefuca je novou tvárou lízingovej spoločnosti LeasePlan

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.