Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
11. júla 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Podnik a podnikanie v novom šate

BRATISLAVA 11. júla – Profesor Štefan Kassay aj počas letných prázdninových dní usilovne pracuje. V týchto dňoch skončili posledné rokovania s vydavateľstvom Veda o novej edícii s názvom Podnik a podnikanie. Edícia pripravuje do konca roka vydať 8 publikácií.

Obsiahle zväzky pentalógie Podnik a podnikanie, ktorých je autorom profesor Štefan Kassay, sa stávajú populárnymi nielen u nás, ale aj v zahraničí. „Zväzky o podnikaní sme chceli ešte viac sprístupniť študentom, vedcom či podnikateľom. Preto sme sa rozhodli vydávať pôvodný rozsiahly zväzok aj v praktickejšej podobe radu menších knižiek,“ hovorí Štefan Kassay.

S nápadom vydať menšie publikácie prišli samotní čitatelia. Na ich požiadavky reagoval autor a aj vydavateľstvo Veda. „Dali sme si za cieľ vydať postupne všetky zväzky aj formou menších publikácií, pôjde teda o 20 až 22 knižiek edičného radu Podnik a podnikanie,“ vysvetľuje vedec a podnikateľ Štefan Kassay. Momentálne sú do tlače pripravené prvé 4 publikácie. Oproti prvému skoro 700-stranovému zväzku sa viditeľne mení vonkajší vzhľad. „Jedna knižka má do 200 strán. Obsahuje menej grafických prvkov a je vydávaná v dvoch farbách,“ upresňuje autor.

O pentalógii Podnik a podnikanie
Autor publikácie Podnik a podnikanie Dr.h.c. prof. PhDr. Ing. Štefan Kassay, DrSc. prináša unikátny pohľad na podnikanie v prostredí slovenského holdingu. Prvý zväzok s názvom Podnikateľské prostredie hodnotí a analyzuje prechod z plánovaného hospodárstva na trhové. Druhý zväzok – Ekonomika a financie prehodnocuje makroekonomiku a mikroekonomiku, opisuje predpokladané a nevyhnutné zmeny a poukazuje na možné riešenia v nových zložitých podmienkach. Strategická komunikácia je názov tretieho zväzku, kde má podľa autora prioritu komunikácia pred marketingom. Štvrtý zväzok, objemovo najrozsiahlejší, sa zaoberá internými procesmi. A v poslednom piatom zväzku autor rozpracováva tézy na tému Učenie a rast. Publikácie sú vydávané vo vydavateľstve SAV-VEDA pod gesciou Európskej akadémie vied a umení. Na vydávaní cudzojazyčných mutácií sa spolupracuje s renomovaných zahraničnými vydavateľstvami.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

PPA CONTROLL – kľúčový hráč slovenského priemyslu Orange Podcast roka 2024: Absolútnym víťazom sa stal opäť satirický podcast Piatoček

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.