Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Zadrz dych.jpg
Foto: Bux.sk (3425)
13. decembra 2021 PR správyKultúraKnihy od PRservis.skSITA Diskusia()

Podľahne mužovi, ktorý pozná jej temnú minulosť?

13.12.2021 – Nenávidí jej pokrivený odraz.
Mohol by milovať jej skutočné ja?

Michala Ries vstúpila na slovenskú literárnu scénu skvelou romantickou sériou Na úteku, ktorá sa stretla s mimoriadnym čitateľským ohlasom. Jej nový román Zadrž dych opäť ponúka pútavé čítanie o tom, aké zložité sú mužsko-ženské či rodinné vzťahy a aká tenká je hranica medzi láskou a nenávisťou.

Marína vie, aké je žiť v temnote, pozná chuť pohŕdania a zloby. Z okov minulosti sa jej však podarilo vyslobodiť a žije obyčajný život, v ktorom je konečne šťastná.

Jej duševnú rovnováhu naruší príchod nového kolegu – minulosť a prítomnosť sa nebezpečne pretnú a jej pokojný život je zrazu v ohrození. Spolu s prízrakom mladej Maríny sa vracajú aj spomienky a bolesť.

Marcel by ju mohol zničiť niekoľkými vetami. Urobí to? Ak nie, čo za to bude chcieť? Prečo ju vlastne tak veľmi nenávidí? A tie jeho oči, tie ju mätú najviac. Občas totiž hovoria úplne iný príbeh ako jeho ústa…

„Niekedy si ľudia, ktorí prežijú veľkú bolesť, zavrú srdcia. Moja hrdinka Marína si ho však nezavrela, stala sa láskavou, pokornou ženou, ktorá odpustila ľuďom, ktorí jej ublížili. Aj tým, ktorý jej nepomohli, keď to najviac potrebovala,“ približuje svoj román Michala Ries.

Zadrž dych je román o predsudkoch a odsúdení. O tom, že veci sú častokrát inak, ako sa na prvý pohľad zdajú a že aj keď zmeníme od základov svoj život, niektorí ľudia nás vždy budú vidieť len cez optiku svojich spomienok a nedajú nám druhú šancu.

Zadrž dych sa venuje hneď niekoľkým veľmi vážnym témam, no zároveň autorka krásne popísala nehu, láskavosť a nádej.

Milan Buno, knižný publicista

Informačný servis

K téme

Nemusíte sa zmeniť, aby ste boli šťastní a spokojní Dojímavý príbeh o priateľstve osamelej ženy a divokého lišiaka

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Knihy

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.