Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. júna 2016 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Podarí sa Digitálny reštart na Slovensku?

Bude alebo nebude Európa regulovať digitálne platformy? Budeme si môcť cez internet objednávať čokoľvek odkiaľkoľvek, za rovnakých podmienok aj k nám na Slovensko? Budeme môcť nediskriminačne predávať do celej EÚ? Práve pri týchto rozhodnutiach bude Slovensko v aktívnej pozícii predsedníckej krajiny EÚ. A čo môžeme robiť s digitalizáciou v post-volebnom období u nás? Dozvieme sa už vo štvrtok 9. júna od oficiálnych aj neoficiálnych top eGov lídrov na konferencii Jarná ITAPA v Bratislave.

Slovenské predsedníctvo v Rade EÚ nastupuje v čase prijímania kľúčových rozhodnutí, ktoré budú mať dopad na vývoj elektronického obchodu a celého digitálneho priestoru v Európe. Slovensko pritom zohrá aktívnu úlohu v ich akcelerovaní, keďže EK plánuje všetky návrhy Jednotného digitálneho trhu sfinalizovať práve v čase nášho predsedníctva. Tento významný štart prídu podporiť na ITAPA súčasný slovenský najvyšší vládny predstaviteľ zodpovedný za informatizáciu Peter Pellegrini a podpredseda EK pre Jednotný digitálny trh Andrus Ansip (bývalý dlhoročný estónsky premiér) spolu s ďalšími spíkrami – predstaviteľmi komisie, členských štátov EÚ a priemyslu a obchodu.

Čo ešte patrí medzi priority slovenského lídrovania Európe, aký je ich zmysel a potenciálny dopad, či ako sú previazané na jednotný digitálny trh – uvedie nás do obrazu generálna riaditeľka Sekcie európskych záležitostí z MZVaEZ Iveta Hricová.

Fakt, že informačné biznis služby sa stali pre Slovensko významným zdrojom HDP i rastúcim vývozným artiklom, tlačí na jej ďalší rozvoj, kde je kľúčová kvalitná príprava špecialistov. Situácia na Slovensku začína byť kritická – má rektor STU v Bratislave Robert Redhammer recept, ako zabrániť odlivu digitálnych mozgov?

Ambíciou konferenčného popoludnia Jarnej ITAPA bude otvorená diskusia k témam digitalizácie na Slovensku. Už tradične sa za okrúhlym diskusným stolom stretnú top lídri informatizácie, aj ich oponenti. Zámerom bude férovo zhodnotiť, kam sme sa dostali, aké sme robili chyby, ale tiež to, na čo môžeme byť hrdí a na čom môžeme stavať. Cieľom je tak naštartovať konštruktívnu a produktívnu komunikáciu a diskusiu. Urobili sme všetko pre to, aby sme počas „slovenského“ popoludnia pripravili pre vás otvorené dvere do našej spoločnej budúcnosti. A niet lepšej príležitosti, ako vniesť do diania a diskusií aj svoj pohľad či námet, ako práve teraz, keď je všetko vo vývoji – keď sa na Slovensku pripravuje Digitálny reštart.

Príďte počúvať, spoznávať, pýtať sa na miesto, kde spolutvoríme budúcnosť. Celý program na Jarnej ITAPA je pre vás a o vás, tak by ste pri tom nemali chýbať. Aktualizovaný program na www.itapa.sk, Registrácia TU, Akreditácia TU.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

tk

K téme

Kupujete nový spotrebič? V PLANEO Elektro naň dostanete zľavu 50 eur! dm vyvinula produkty vlastných značiek neutrálne k životnému prostrediu* pod označením Pro Climate

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.