Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
89306_61 sf james judd_istvan vardai 02 11 2017 © jan.f.lukas  676x424.jpg
22. novembra 2018 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Pod taktovkou šéfdirigenta

BRATISLAVA 22. novembra 2018 – Koniec mesiaca bude patriť šéfdirigentovi SF Jamesovi Juddovi, ktorý si v tejto sezóne pripravil 7 koncertných dvojíc. Po Otváracích koncertoch Bratislavských hudobných slávností a sezóny SF pokračujeme novembrovou a decembrovou dvojicou koncertov pod jeho taktovkou. Maestro Judd uvedie v novembri, vo štvrtokpiatok 22.23. novembra 2018,    so Slovenskou filharmóniou  symfonický opus Leonarda Bersteina Divertimento pre orchester a mol, op. 54, ktoré Bernstein zložil ako dar pre Bostonský symfonický orchester. Klavírny koncert a mol Roberta Schumanna zaznie v interpretácii britského klaviristu Benjamina Grosvenora.  Mladý umelec zažiaril po prvýkrát v roku 2004, keď ako 11 ročný zvíťazil na súťaži  BBC Young Musician of the Year. Počas nasledujúcich rokov koncertoval v najprestížnejších koncertných sálach. Na koncerte vystúpi aj Slovenský filharmonický zbor, ktorý sa predstaví v Žalmovej symfónii Igora Stravinského.

Hneď na začiatku decembra, vo štvrtokpiatok 6. a 7. decembra sa po boku  Slovenskej filharmónie a šéfdirigenta Jamesa Judda predstavia traja violončelisti – Petr Nouzovský, Eugen Prochác a Ján Slávik. V ich interpretácii zaznie Concerto grosso č. 1 pre 3 violončelá a orchester Krzystofa Pendereckého. Na decembrovom programe zaznie aj 2. dejstvo z baletu Luskáčik, Piotra Iľjiča Ćajkovského, inšpirovaný vianočným príbehom podľa predlohy Ernsta Theodora Amadea Hoffmana. Na úvod zaznie Passacaglia c mol BWV582 Johanna Sebastiana Bacha v úprave dirigenta Leopolda Stokowského.

Koncerty sa začnú o 19.00 h.

K téme

Toto je dokonalosť! Objavte výhody tepelných čerpadiel OMV Slovensko rozvíja svoju stratégiu pre elektromobilitu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.