Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
20. novembra 2012 VyhláseniaOstatné od PRservis.skSITA Diskusia()

Pivovarníci sa rozhodli chrániť ženy

BRATISLAVA 20. novembra – Spoločnosť Pivovary Topvar je lídrom v zodpovednom prístupe ku konzumácií alkoholu na Slovensku. Ako prvá a zatiaľ jediná na trhu priniesla na etiketách svojej značky piva Gambrinus slovné aj grafické varovanie, zamerané na komunikáciu posolstva „Alkohol je nevhodný pre tehotné ženy“. Zároveň spojila expertov z oblasti zdravotníctva aj digitálnych médií a spolu s nimi predstavila kampaň s názvom Chráňme naše ženy. Jej prvou aktivitou je odborné školenie pod záštitou podpredsedníčky NR SR Renáty Zmajkovičovej pre lekárov a verejných zdravotníkov na tému Alkohol a ženy. Kampaň však svoju pozornosť nesústreďuje len na tehotné ženy, no celkovo upozorňuje na riziká nezodpovednej konzumácie alkoholu u žien. Na to slúži úplne nová aplikácia s názvom ProMile Lady, špeciálna webová stránka aj aktivity na sociálnych médiách. Ambasádorkou kampane sa stala známa herečka a moderátorka Kristína Farkašová, ktorá bude už od decembra šíriť posolstvo kampane spolu s hliadkami ProMile Lady, a to najmä medzi mladými ženami. Pre Pivovary Topvar, a.s., je zodpovedná konzumácia alkoholu ako forma spoločensky zodpovedného správania sa komunikačnou prioritou. „Názov našej novej samoregulačnej kampane „Chráňme naše ženy“ vystihuje podstatu iniciatívy – spoločne s expertmi z oblasti zdravotníctva, ale aj životného štýlu ukázať ženám, aké sú riziká nadmernej konzumácie alkoholu. Zvlášť budeme venovať pozornosť problematike nevhodnosti alkoholu pre tehotné ženy. Špecifikom kampane je, že bude prebiehať onlinovo, pomocou digitálnych aplikácii a moderných nástrojov sociálnych sietí,“ uviedla Miriam Šramová, manažérka korporátnych vzťahov spoločnosti Pivovary Topvar. Prvým krokom, ktoré Pivovary Topvar urobili ako zatiaľ jediná pivovarnícka spoločnosť na Slovensku, je označenie obchodných obalov svojej značky Gambrinus posolstvom „Alkohol je nevhodný pre tehotné ženy“.

Chrániť treba nielen tehotné
Súčasťou kampane je aj prvé školenie pre lekárov a verejných zdravotníkov na tému Alkohol a ženy, ktoré sa konalo v Bratislave a záštitu nad ním prevzala podpredsedníčka NR SR Renáta Zmajkovičová. Prevencia škodlivého užívania alkoholu u žien je o to dôležitejšia, že tým ohrozujú nielen seba, ale aj budúce generácie, keď sa stávajú matkami. Jedným z najťažších dôsledkov nadmerného užívania alkoholu počas tehotenstva môže byt fetálny alkoholový syndróm. Je to je súbor príznakov u novorodenca, ktoré sa prejavia nielen pri narodení, ale môžu sa objaviť a zvýrazniť až v neskoršom veku. Najkritickejším obdobím pre plod je prvý trimester tehotenstva.
Ženský organizmus reaguje na prísun alkoholu citlivejšie ako mužský, závislosť vzniká rýchlejšie, rovnaké množstvo alkoholu spôsobuje vážnejšie problémy. Je to spôsobené nižšou telesnou hmotnosťou, nižším obsahom vody v organizme ženy, nižšími hladinami enzýmov zodpovedných za metabolizmus alkoholu. Preto aj prechod od spoločenského pitia žien k závislosti môže byť v zlomových obdobiach života rýchlejší. “Projekt európskeho školského prieskumu o alkohole a iných drogách ESPAD 2011 potvrdil stúpajúce nadmerné pitie alkoholu u mladých ľudí – najmä u dievčat. Týka sa to hlavne tzv. nárazového pitia s cieľom čo najrýchlejšie sa opiť,” zdôraznil vedúci odboru podpory zdravia Róbert Ochaba z Úradu verejného zdravotníctva SR.

Ambasádorka kampane Kristína Farkašová odkazuje: Stiahnite si aplikáciu ProMile Lady a buďte zodpovedné ako Popoluška!
Pivovary Topvar v kampani Chráňme naše ženy po prvýkrát využívajú digitálne nástroje v oblasti spoločensky zodpovedných aktivít. Tým základným je aplikácia s názvom ProMile Lady, ktorú je možné bezplatne si stiahnuť v Apple Appstore alebo na internetovej stránke www.promileinfo.sk. Je k dispozícii pre telefóny s operačným systémom Android a iOS. Aplikácia ponúka výpočet aktuálneho promile a popis účinkov alkoholu, tipy, na čo si má žena dávať pozor pri konzumácii alkoholu alebo čo by mala v danom stave urobiť. Ďalej aplikácia ponúka výpočet času do triezveho stavu, push notifikáciu pri dosiahnutí stavu triezvosti, 11 prednastavených typov alkoholu, možnosť nastaviť si vlastný druh alkoholu, históriu vypitého alkoholu za posledných 48 hodín a čo je veľmi dôležité, aj informácie o účinkoch a rizikách alkoholu pre ženy a ženy počas tehotenstva.
„Ženské vydanie aplikácie Promileinfo je prispôsobené ženám a obsahuje užitočné informácie o účinkoch alkoholu na ne. Aplikácia však slúži primárne pre informačné účely. V žiadnom prípade nemôže nahradiť reálny alkohol tester,“ zdôraznil riaditeľ digitálnej sekcie agentúry TRIAD Advertising Martin Woska. Ako dodal, údaje poskytnuté touto aplikáciou sú iba orientačné, nakoľko odbúravanie alkoholu je závislé na mnohých individuálnych faktoroch.
Tvárou a ambasádorkou novej kampane je mladá populárna herečka Kristína Farkašová. „Popoluška veľmi presne vedela, kedy „vyprchá jej čaro“ a zodpovedne sa hneď pred polnocou pobrala domov. Nie každá dáma má však Popoluškinu kontrolku, a preto by bolo dobré, keby použila túto aplikáciu. Aj preto, aby mohla ďalší deň plnohodnotne fungovať, aj preto, aby si nezničila organizmus. A v neposlednom rade aj preto, aby po dobrom žúre naďalej ostala pred očami zúčastnených dámou,“ poznamenala K. Farkašová.
Pivovary Topvar vyšlú za ženami aj špeciálne ProMile Lady hliadky. Už od decembra stretnete vo vybraných prevádzkach Ochrancov žien, ktorí budú upozorňovať ženy na to, aké je dôležité poznať rozumnú mieru aj pri zábave, pri ktorej je prítomný alkohol a budú predstavovať aplikáciu ProMile Lady. Na šírenie zodpovedného posolstva bude slúžiť aj fanpage ProMile Lady na Facebooku.

Vyhlásenia a oznamy je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

es;mt

K téme

Pivo šetrné k planéte Šariš ľuďom pomáha regiónu už takmer 20 rokov. Pivovar podporil v grantovom programe 6 projektov sumou 16-tisíc eur

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Ostatné

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.