Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
100609_ilustracna foto_hala dc7b 676x451.jpg
14. decembra 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

P3 oficiálne otvorila novú halu v parku P3 Bratislava D2 pri Lozorne

14.12.2022 – Najnovšia hala DC7B v logistickom parku P3 Bratislava D2 pri Lozorne je oficiálne v plnej prevádzke. Priestor pre expanziu svojho podnikania v nej našli dlhodobí klienti spoločnosti P3 Logistic Parks. Sú nimi IHLE, európsky veľkoobchodník s automobilovými pneumatikami a diskami a MX Logistika SL, distribučný sklad pre sieť obchodov s nábytkom MÖBELIX. Tá je zároveň najväčším nájomníkom P3 s celkovou prenajímanou plochou približne 69 000 m2.

Hala DC7B s plochou 21-tisíc m2 je pokračovaním expanzných zámerov v rámci logistickej budovy DC7. S jej výstavbou začala P3 ešte v septembri minulého roka s cieľom vyhovieť požiadavkám na rozšírenie dlhodobého klienta IHLE. Tá si prenajíma priestory v parku P3 Bratislava D2 pri Lozorne už od roku 2011 a spolu s P3 absolvovala dovedna tri relokácie. V rámci celkovej výmery novej haly IHLE podniká na približne tretine celkovej plochy, teda zhruba na 6 500 m².

Ďalším dlhodobým a po novom už aj najväčším nájomníkom P3 Logistic Parks a parku P3 Bratislava D2 je spoločnosť MX Logistika SL, ktorá je distribučným skladom pre sieť obchodov s nábytkom MÖBELIX. Tovar vyváža popri Rakúsku aj do Česka a Maďarska, pričom v rámci veľkého rozšírenia priberie onedlho do svojho distribučného portfólia ďalšiu krajinu. V novej hale DC7B podniká spoločnosť na ploche takmer 13 500 m². V logistickom parku P3 Bratislava D2 si prenajíma priestory však aj v iných halách. Celková prenajímateľná plocha tohto nájomníka v parku je tak dovedna približne 69 000 m².

Peter Jánoši, výkonný riaditeľ P3 Logistic Parks, hovorí: „Flexibilita je jednou z najčastejších požiadaviek našich klientov. V rámci nášho podnikania sa sústredíme najmä na dlhodobé vzťahy, kvalitu poskytovaných služieb a starostlivosť o našich klientov, ktorí sú u nás vždy na prvom mieste. Mnohí naši nájomníci sú s nami dlhšie ako 10 rokov, rovnako ako aj spoločnosti, pre ktoré sme postavili halu DC7B.“

Nová hala DC7B v logistickom parku P3 Bratislava D2 je expanziou siedmej nehnuteľnosti, ktorú P3 Logistic Parks v tomto areáli s celkovou plochou 236 890 m² spravuje. Ide o modernú nehnuteľnosť najvyššej kvalitatívnej úrovne A s certifikáciou BREEAM Very Good, ktorá spĺňa prísne environmentálne kritériá. Unikátom v parku pri Lozorne je aj 300-ročný dub, ktorému P3 prispôsobila plány výstavby novej haly a zmenšila úžitkovú zastavanú plochu o približne 3 000 m².

Peter Jánoši, dodal: „V P3 sa sústredíme na dlhodobo udržateľný prístup aj v rámci našej ESG stratégie. Starý dub sme zakomponovali do kancelárskych vstavkov parku, čím sme vytvorili prirodzenú relaxačnú zónu. Tie sa snažíme vybudovať v každom našom parku vrátane výsadby zelene.“

Informačný servis

K téme

Miloslav Luther ďalším laureátom Zlatej kamery na MFF Art Film 2024 Majalésy, koncerty, dni remesiel i vína. Rezort Piešťany pozýva v máji aj na svetovú výstavu a otvorenie letnej kúpeľnej sezóny

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.