Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
94791_gettyimages 1175096245 676x448.jpg
29. januára 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

OZ Tatry máme radi žiada zainteresovaných, aby zasiahli proti vyhliadkovej veži na Štrbskom Plese

29.1.2021 – Občianske združenie Tatry máme radi dôrazne žiada všetky zainteresované subjekty, aby zamedzili úspešnému ukončeniu kolaudačného rozhodnutia ohľadne spornej vyhliadkovej veže na Štrbskom Plese. Podľa združenia obec Štrba v kolaudačnom konaní nezobrala do úvahy záväzné stanovisko Okresného úradu v Poprade, ktorý jednoznačne avizoval, že súčasná podoba veže a jej častí nezodpovedá stavu, aký bol pred vydaním stavebného povolenia.

„Teraz beží 15-dňová lehota, počas ktorej sa dajú vzniesť námietky voči kolaudačnému rozhodnutiu. Oceňujeme postoj Okresného úradu v Poprade, ktorý už avizuje svoj nesúhlas a žiadame aj iné zainteresované subjekty, aby tak urobili. Je napríklad úplne zjavné, že tam, kde stavebník pôvodne avizoval zriadenie múzea TANAP, má byť nakoniec gastroprevádzka. To je výraz pohŕdania verejnou mienkou a je to neakceptovateľné,“ uvádza  vo svojom stanovisku združenie Tatry máme radi.

Združenie zároveň upozorňuje, že odpor verejnosti voči výstavbe kontroverznej vyhliadkovej veže v areáli bežeckého lyžovania na Štrbskom Plese je zjavný už dlhú dobu. Podľa združenia nie je možné takýmto spôsobom ignorovať prejavy nesúhlasu a navyše ešte aj uznať stavbu, ktorá má dnes inú funkcionalitu, než aká bola deklarovaná pred jej výstavbou.

Informačný servis

K téme

V Nových Zámkoch pribudne ďalšie stredisko technicko-hygienickej údržby, ktoré sa postará o čistotu vlakov národného dopravcu ZSSK bude mať moderné stredisko technicko-hygienickej údržby vo Zvolene

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.