Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
9. augusta 2012 PR správyŠport od PRservis.skSITA Diskusia()

OxySport – to najlepšie, čo môže športovec urobiť pre telo

BRATISLAVA 9. augusta – Hyperbarická oxygenoterapia je komplexnou liečebnou metódou. Vykonáva sa v špeciálnej pretlakovej komore, v ktorej človek dýcha za pomoci tvárovej masky čistý kyslík pri zvýšenom atmosférickom tlaku. V dôsledku fyzikálnych zmien môže telo prijať až 25–krát viac kyslíka ako pri normálnom tlaku vzduchu. Kyslík sa stáva rozpustnejším, jeho obsah v organizme sa výrazne zvýši, a tak preniká lepšie a vo väčšom množstve do buniek a tkanív.

Hyperbarické centrum Oxymed sa nachádza v Piešťanoch v priestoroch ADELI Medical Centra. Je vybavené špičkovou najmodernejšou 12-miestnou hyperbarickou komorou nemeckej firmy HAUX. O športovcov sa stará kvalifikovaný medicínsky personál nielen z oblasti anestéziológie a intenzívnej medicíny, ale aj z oblasti fyzioterapie.

Športoví, rehabilitační a hyperbarickí lekári zapojili hyperbarickú oxygenoterapiu predovšetkým na urýchlenie hojenia zranení. U športovcov, ktorí túto liečebnú metódu absolvovali, bol preukázaný kratší čas hojenia a rekonvalescencie zranení kostí, kĺbov, svalov, väzív, šliach a tkanív.

OxySport je zostavený kombináciou hyperbarickej oxygenoterapie a doplnkových terapií (masáže, manuálna terapia, rehabilitačné cvičenia, hydro terapia a ďalšie), ktoré sa dajú skombinovať špeciálne podľa potrieb športovcov.

Programu OxySport zabezpečí:
– regeneráciu tela po vysokej športovej záťaži,
– výrazné zlepšenie prietoku krvi do poškodeného tkaniva a tým urýchlenie procesu hojenia poranení,
– urýchlenie rekonvalescencie zranenia kostí, kĺbov, väzív, šliach a tkanív,
– odbúranie únavovej kyseliny mliečnej,
– zníženie opuchu tkaniva,
– zlepšenie duševnej koncentrácie.

Vo svete je hyperbarická oxygenoterapia bežne využívaná mnohými špičkovými športovcami (Tiger Woods, James Harrison, Ian Lapierriere, Darren Sharper, Lance Armstrong, Michael Phelps, Wayne Rooney´s a mnohí ďalší).

Program OxySport do svojho tréningového programu zahrnuli už aj viacerí slovenskí športovci – motocyklový pretekár Ivan Jakeš, ktorý už piatykrát štartoval na prestížnej Rally Dakar, slovenský reprezentant a profesionálny tréner v kulturistike Richard Riedl a profesionálna tenistka Magdaléna Rybáriková.

Centrum Oxymed v spolupráci s hotelom Sorea Sĺňava ponúka možnosť zorganizovať aj športové sústredenia a tak využiť ponúkané služby v jednom komplexe.

OXYMED Center,Hlboká 47, 921 01 Piešťany, 421 (0)33 / 79 15 920, office@oxymed.sk
www.oxymed.sk

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Odborníci z magazínu Euromoney rozhodli, že najlepšie firemné bankovníctvo má VÚB Počet ľudí s nadrozmerným nosom na Slovensku náhle prudko narástol

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Šport

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.