Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
96475_zem spieva m.krupcik 676x451.jpg
9. septembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Otvorenie jubilejnej XX. tanečnej sezóny cyklu Tanečných domov

9.9.2021 – Vo štvrtok 9. septembra 2021 o 19.30h sa v priestoroch legendárnej bratislavskej Umelky  otvoria brány jubilejnej XX. tanečnej sezóny Cyklu Tanečný dom združenia Dragúni, ktorý je ako vzorová aktivita zapísaný v Zozname najlepších spôsobov ochrany nehmotného kultúrneho dedičstva Slovenska. Po 19  rokoch kontinuálnej a systematickej práce sa z myšlienky a nadšenia vrátiť tradičný tanec medzi ľudí stal typ podujatia, ktorý ovplyvnil celé folklórne hnutie našej krajiny. Dnes  nachádza svoje miesto na mnohých miestach Slovenska, festivaloch i podujatiach, ktoré nie sú zamerané len folklórne. Tanečný dom je jedinečné podujatie, ktoré majú v obľube tanečníci ale vyhľadáva ho aj bežná verejnosť. Organizátorov manželov Morongovcov vždy fascinuje pozitívna energia a radosť z tanca, z ktorej majú spoločný intenzívny zážitok návštevníci, pedagógovia aj muzikanti. Zameraním i dramaturgiou jednotlivých Tanečných domov sa združenie snaží systematicky prispievať k popularizácii jedinečných fenoménov našej kultúry ako aj k napĺňaniu cieľov medzinárodného Dohovoru na ochranu nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO.  „Projekt prepája výsledky etnochoreologických a etnomuzikologických výskumov a dokumentácie  s odborne vedeným vzdelávaním a aktívnym zapájaním účastníkov do výučby a zábavy.“  Ako to funguje v praxi môžete zistiť už tento štvrtok.

Informačný servis

K téme

Lyžiarske stredisko Malinô Brdo plánuje otvoriť zimnú sezónu skôr Nové Miele Experience Center v Bratislave slávnostne otvorilo svoje brány

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.