Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. októbra 2012 PR správyHospodárske výsledky od PRservis.skSITA Diskusia()

OTP Banka Slovensko dosiahla zisk vo výške 1,62 mil. EUR

BRATISLAVA 31. októbra – OTP Banka Slovensko, a. s. pokračovala v trende zvyšovania efektívnosti a k 30.9.2012 dosiahla zisk po zdanení vo výške 1,62 mil. EUR, čo predstavuje medziročný nárast až o 59 %.

„Výsledky k 30.9.2012 potvrdzujú, že sa banke darí nielen obchodne rásť, ale aj zabezpečovať tvorbu zisku v súlade s jej tohtoročnými cieľmi. Výkonnosť banky rastie a k výsledkom prispieva aj zlepšená kvalita úverového portfólia,“ hovorí Rastislav Matejsko, člen predstavenstva a zástupca generálnej riaditeľky.

Medziročné zlepšenie finančných výsledkov bolo dosiahnuté predovšetkým nárastom čistého úrokového výnosu o 6 % a čistého výnosu z poplatkov a provízií o 12 %. Ziskovosť podporil aj výsledok v oblasti rizík, ktorý sa medziročne zlepšil o 26 %, a to pri zabezpečení adekvátneho krytia zlyhaných úverov opravnými položkami. Celkové prevádzkové náklady sú medziročne vyššie o 6 %, predovšetkým však kvôli bankovému odvodu a mimoriadnej bankovej dani (zavedené v tomto roku). Bez zarátania tohto negatívneho vplyvu je vývoj prevádzkových nákladov stabilný a odráža vplyv dlhodobých úsporných opatrení..

Bilančná suma banky narástla medziročne o 7 %, pričom banka financovala svoj rast zvýšením klientskych vkladov o 10 %. K tomuto rastu prispel tak retailový (+13 %), ako aj korporátny segment (+6 %). Úvery narástli medziročne o 2 % pričom retailové úvery narástli o 10 %.

Keďže dynamika rastu vkladov bola vyššia ako pri úveroch, banka si posilnila svoju pozíciu v oblasti likvidity, keď dosiahla pomer úverov a vkladov (vrátane emitovaných cenných papierov) na úrovni 79 %.

Pri výške kapitálu na úrovni 104,3 mil. EUR dosiahla banka k 30.9.2012 primeranosť vlastných zdrojov vo výške 12,84 % a primeranosť základných vlastných zdrojov (TIER1 ratio) na úrovni 11,29 %.

Banka týmto potvrdila svoju stabilnú kapitálovú pozíciu a s veľkou rezervou splnila legislatívne požiadavky NBS.

Hlavné ukazovatele výkonnosti k 30.9.2012:
• Zisk po zdanení 1,62 mil. EUR; medziročné zlepšenie o 59 %
• Medziročné zníženie nákladov na krytie rizík na úvery a podsúvahu o 26 %
• Medziročné zvýšenie čistého úrokového výnosu o 6 %
• Medziročné zvýšenie čistého výnosu z poplatkov a provízií o 12 %
• Nárast bilančnej sumy o 7 % v medziročnom porovnaní a 9 % od začiatku roka
• Nárast objemu retailových úverov o 10 % v medziročnom porovnaní a 8 % od začiatku roka
• Nárast retailových vkladov o 13 % v medziročnom porovnaní a 10 % od začiatku roka
• Pokles objemu korporátnych úverov o 5 % v medziročnom porovnaní a nárast o 1 % od začiatku roka
• Nárast korporátnych vkladov o 6 % v medziročnom porovnaní a 8% od začiatku roka
• Primeranosť vlastných zdrojov 12,84 %, primeranosť základných vlastných zdrojov (TIER1 ratio) 11,29 %
• Pomer úverov a vkladov (vrátene emitovaných cenných papierov) 79 %

OTP Banka Slovensko, a.s.
OTP Banka Slovensko, a.s. je členom finančnej skupiny OTP Group. OTP Banka poskytuje služby v sieti 65 pobočiek na celom Slovensku a je univerzálnou bankou. Ponuka produktov a služieb je prispôsobená požiadavkám a náročnosti klientov. OTP Banka Slovensko, a.s. ponúka svoje produkty a služby fyzickým aj právnickým osobám. Portfólio služieb zahŕňa: depozitné služby, zmenárenské a pokladničné služby, úverové služby, platobný styk domáci i medzinárodný, poradenské služby, treasury a investičné

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Integrovaná správa Philip Morris International za rok 2022 hovorí aj o transformácii tabakovej spoločnosti na bezdymovú Advokátska kancelária RUŽIČKA AND PARTNERS oslavuje 30 rokov svojho pôsobenia na trhu megatransakciou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hospodárske výsledky

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.