Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
10. októbra 2014 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Oslňte svoje okolie novými farebnými kontaktnými šošovkami

BRATISLAVA 10. októbra – Vyskúšajte farebné šošovky a oslňte novým uhrančivým pohľadom. Je to také jednoduché! Nové priedušné kontaktné šošovky AIR OPTIX® COLORS. AIR OPTIX® COLORS kombinujú oslnivé farby a silikónovo-hydrogélový materiál s vysokou priepustnosťou pre kyslík. Nielenže pomôžu dosiahnuť vytúženú farbu, ale aj zabezpečia pohodlie pri nosení. Špeciálna povrchová úprava je vysokoodolná proti usadeninám, čo spolu s vysokou priepustnosťou pre kyslík prispieva k pohodlnému noseniu kontaktných šošoviek.

Väčšina farebných kontaktných šošoviek má farbu natlačenú na svojom povrchu. Na nových kontaktných šošovkách AIR OPTIX® COLORS je farba uzavretá v silikónovo-hydrogélovom materiáli. Oka sa teda dotýka iba ultrahladký povrch šošovky zošľachtený plazmou, a nie farebná potlač. Používatelia kontaktných šošoviek si tak môžu vychutnať žiarivé farby a pohodlné nosenie šošoviek.

Kontaktné šošovky AIR OPTIX® COLORS sú dostupné v deviatich farebných odtieňoch, od jemných až po výrazné, z ktorých si zaručene vyberie každý. Vďaka technológii 3 v 1 vyzerajú tieto farebné šošovky na oku naozaj prirodzene. Dostať ich vo variante s dioptriami na korekciu zraku, aj bez dioptrií ako módny doplnok na premenu výzoru.

Ako si vybrať ten správny odtieň?
„Pri určení nášho farebného typu a tej správnej palety farieb pre nás hrá jednu z najvýznamnejších úloh naša prirodzená farba očí. Keďže sa nemení, limituje nás iba na jednu paletu, skladajúcu sa z 30 farebných odtieňov, napr. jesenná farebná paleta. Vďaka farebným kontaktným šošovkám AIR OPTIX® COLORS však teraz máme príležitosť meniť aj náš pohľad a rozšíriť tak pre nás lichotivé odtiene oblečenia a doplnkov až na dvojnásobok, napr. na jesennú a jarnú farebnú paletu,“ uvádza Dagmar Gabulová, prvá profesionálna certifikovaná koučka štýlu v Čechách a na Slovensku.

Dagmar radí: „4 základné farebné typy možno rozdeliť na 2 teplé (jarný a jesenný) a 2 studené (letný a zimný):

Jarný farebný typ sa vyznačuje pleťou so zlatistým alebo s broskyňovým nádychom, modrými, zelenými alebo orieškovými očami a zlatistou blond alebo svetlohnedou prirodzenou farbou vlasov. Na zachovanie prirodzenosti sú pre tento typ vhodné odtiene GREEN, PURE HAZEL a BLUE z radu AIR OPTIX® COLORS.

Jesenný farebný typ má trochu hnedšiu pokožku a tmavšie oči i vlasy, napríklad gaštanovohnedé alebo hrdzavé. Z radu AIR OPTIX® COLORS si volí tento typ odtiene HONEY, BROWN, PURE HAZEL a GREEN.

Letný farebný typ má svetlú pleť s ružovkastým nádychom, studené modrosivé alebo zelené oči a popolavú farbu vlasov (biely blond, prípadne popolavo hnedá). Letný typ rozžiaria odtiene STERLING GRAY, GRAY a GEMSTONE GREEN.

Zimný farebný typ je typ Snehulienky s bielou pleťou, čiernymi vlasmi a žiarivými očami, napr. s modrými alebo sivými. Z radu AIR OPTIX® COLORS si tento typ volí odtiene GRAY, BRILLIANT BLUE a GEMSTONE GREEN.

Na starostlivosť o tieto kontaktné šošovky možno používať viacúčelový dezinfekčný roztok OPTI-FREE® PureMoist®.

Ako začať s kontaktnými šošovkami?
Vždy začnite stretnutím s očným špecialistom. Máte na výber optometristu v očnej optike alebo očného lekára. To sú vyškolení špecialisti na kontaktné šošovky. Najskôr absolvujete vyšetrenie zraku, stavu očí a krátky rozhovor, aby odborník zistil, čo očakávate od nosenia kontaktných šošoviek. Očný špecialista vám potom povie, či sú pre vás farebné kontaktné šošovky vhodné. Ťažiskový bod tejto návštevy je nácvik používania kontaktných šošoviek. Pri odchode musí byť používateľ schopný si šošovku bezpečne nasadiť, vybrať a aj sa o ňu správne starať. Nezabudnite, výber kontaktných šošoviek a režim ich nosenia je vždy potrebné konzultovať s očným lekárom alebo optometristom.

Ďalšie informácie o farebných kontaktných šošovkách nájdete na http://www.airoptix.com

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Najväčšie bizarnosti, ktoré ľudia vyhadzujú do voľnej prírody Prichádza IT pomoc počas lockdownu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.