Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
16. augusta 2013 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Originálny festival rytmov a perkusií na Slovensku

BRATISLAVA 16. augusta – Počas druhého októbrového víkendu sa bude konať druhý ročník Festivalu perkusií, unikátneho projektu, ktorý predstaví zaujímavé vystúpenia postavené na rytmike a ponúkne koncerty výnimočných slovenských aj zahraničných umelcov. Ťahákmi dvojdňovej akcie budú HOSSAM RAMZY (Egypt, UK)- žijúca legenda, propagátor a šíriteľ world a egyptskej hudby známy spoluprácou s Petrom Gabrielom a členmi ex Led Zeppelin ( Jimmy Page a Robert Plant), MARTIN VERDONK (HOL), svetovo uznávaný perkusionista, známy účinkovaním po boku hviezd džezu a pop music (Prince, George Duke, George Benson ai.) a Vladiswar NADISHANA (RUS,GER) – pozoruhodný multiinštrumentalista a hudobný inovátor. Predstavia nové a nečakané prepojenia tradícií Východu a Západu, klasickej a etnickej hudby a tiež pohľad na využitie perkusií v džeze, súčasnej aj tzv.world hudbe.

Program festivalu bude pestrý a pútavý pre bežných divákov aj pre hudobných fajnšmekrov. Popri hlavnom programe ponúkne priestor na získanie prvých skúseností s perkusiami a interaktívne aktivity pre širšiu verejnosť a všetky vekové kategórie.

Okrem hlavných koncertov sa pripravuje aj doplnkový program vo vestibule Domu kultúry Ružinov. V prestávkach koncertov sa predstavia zaujímavé slovenské projekty – spojenie rytmov a tanca, netradičných nástrojov a niekoľko prekvapení. Vestibul bude počas festivalu fungovať ako bubenícky trh so stánkami predajcov hudobných nástrojov, kníh, CD, aj etno suvenírov a exotického občerstvenia.

Počas celého týždňa sa budú konať aj sprievodné akcie ako rôzne hudobné, tanečné a muzikoterapeutické dielne so zdôraznením úlohy rytmov a zvuku perkusií. Odborné workshopy pod vedením samotných účinkujúcich ponúknu praktické dielne pre pokročilých záujemcov. Témou budú západoafrické, orientálne rytmy a nástroje.

11.-12. 10. 2013, DK Ružinov

Podrobné informácie nájdete na: http://www.shiraz.sk/sk/festival alebo na FB: https://www.facebook.com/PercussionFestivalBratislava?ref=hl

Percussion Festival 2013

11.október:
Tortola Drums (SK) – šikovné deti z Hrdličkovej (Spojená škola internátna pre sluchovo postihnutých)

Gamelan Gong Kebyar (Indonézia, SK)

Djakali Kone band (Burkina Faso, A)-africké bubny, kora, balafon a gitara
http://www.djakalikone.com/video_en.html

Amadrums Trio (PL) – súčasná hudba v podaní mladých výhercov medzinárodných súťaží
http://www.amadrumstrio.com/video.html

HOSSAM RAMZY (Egypt, UK)- žijúca legenda, propagátor a šíriteľ world a egyptskej hudby, skladateľ a vyhľadávaný spoluhráč (Peter Gabriel, Jimmy Page, Robert Plant, Gypsy Kings, …)
http://www.hossamramzy.com/hossam_bio.htm

12.október:
Taiko Hungary (HU) – japonské bubny s maďarským espritom

Vladiswar Nadishana (RUS,GER) – pozoruhodný multiinštrumentalista, hudobný inovátor – solo
http://nadishana.com/

Pavol Bodnár band (SK) – vynikajúci slovenský klavirista so svojím projektom džezových skladieb inšpirovaných slovenským folklórom
http://www.pavolbodnar.com/

MARTIN VERDONK (HOL) – svetovo uznávaný perkusionista, známy účinkovaním po boku hviezd džezu a pop music (Prince, George Duke, Donna Summer, Richard Bona, George Benson….) http://www.martinverdonk.com/

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Originálny historický príbeh plný mytológie a tajomstiev. Zabudnutý palác PPA CONTROLL – kľúčový hráč slovenského priemyslu

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.