Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
98188_la traviata_ adriana kucerova violetta valery pavol brslik alfredo germont 676x450.jpg
11. marca 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Opera SND na festivale v Prahe

11.3.2022 – Súbor Opery Slovenského národného divadla vycestuje cez víkend do Prahy. Na 15. ročníku Festivalu hudobného divadla OPERA 2022 uvedie naša prvá operná scéna inscenáciu Verdiho La traviaty, ktorá je v atraktívnej koncepcii talianského režiséra Roberta Catalana novinkou v repertoári aktuálnej divadenej sezóny (premiéra v októbri 2021).

V nedeľu 13. marca 2022 v rámci festivalu v Štátnej opere v Prahe bude pod taktovkou Roberta Jindru účinkovať exkluzívne obsadenie. V troch hlavných postávách sa predstavia Adriana Kučerová, Pavol Bršlík a Daniel Luis de Vicente.

15. ročník Festivalu hudobného divadla OPERA 2022 sa koná od 16. januára do 29. marca 2022. Tradične poskytuje priestor najlepším inscenáciám z celej Českej republiky zo stálych, kamenných divadelných scén, tento rok sa však festivalový program rozšíri aj o produkcie z nezávislých operných divadelných sietí.

Festival hudobného divadla OPERA vznikol v roku 1993 ako bienále a tradične ho usporadúva Jednota hudebního divadla, hlavným partnerom festivalu je Národné divadlo Praha. Od roku 2015 sa na festivale zúčastňujú aj operné súbory zo Slovenska pripomínajúc tak, že české a slovenské divadlo patrí do společného divadelného kontextu reflektujúc významné profesionálne umelecké i kolegiálne väzby.

Opera SND hosťovala na festivale v roku 2015 s Pucciniho Bohémou (režisér Peter Konwitschny) a v roku 2017 opäť s Puccinim a jeho Triptychom (réžia Roman Polák).

Informačný servis

K téme

Pri príležitosti Svetového dňa detí sa 12 slovenských pamiatok a najväčšia LED fasáda iniciatívou UNICEF rozžiarili namodro Opera SND – Návrat Svätopluka

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.