Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. júna 2012 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

Opakovaná mykóza nôh

BRATISLAVA 7. júna – Medzi ochorenia, ktoré priamo môžu súvisieť s opakovanými mykózami patria najčastejšie:
• cukrovka – zvýšená hladina cukru v krvi
• cievne problémy
• znížená imunita

Ako predchádzať plesňovým ochoreniam nôh?

Starajte sa denne o hygienu nôh, nezabudnite, že si zaslúžia vašu pozornosť. Používajte vždy len vlastný uterák určený na nohy. Dajte si záležať pri výbere vhodnej obuvi, v ktorej budú môcť nohy „dýchať“. Ponožky sú tiež neoddeliteľnou súčasťou správnej starostlivosti o nohy, preto preferujte bavlnené. Pri domácej pedikúre používajte vlastné nástroje a dezinfikujte si ich aspoň liehom. V masážnom a pedikérskom salóne sa presvedčte či si nástroje dezinfikujú a majú vlastný sterilizátor. Na kúpaliskách, plavárňach či v saune noste svoje prezuvky. Ak máte pocit, že nie je s vašou pokožkou na nohách v poriadku, dôkladne si ju skontrolujte a už pri prvých náznakoch svrbenia či jemného začervenania, či natrite fungicídnym krémom napr. Canespor – stačí iba 1x denne. Krém obsahuje liečivo Bifonazol, ktoré dobre preniká do hlbokých kožných vrstiev postihnutých infekciou a usmrcuje tam pôvodcov nákazy. Liečbu v týchto počiatočných štádiách Canesporom môžete zahájiť i sami, avšak ak pretrvávajú problémy aj po desaťdňovej liečbe, je nevyhnutné vyhľadať lekára. O to viac to platí pre ľudí z rizikových skupín, teda ľudí so zníženou imunitou, cukrovkou a cievnymi problémami.

Zloženie nášho jedálnička často práve ovplyvňuje fakt, že mykózy „hostíme“ na našom tele opakovane.

Čo vylúčiť z nášho jedálnička?

Sú to v prvom rade korenené jedlá, , údeniny, sladkosti, mliečne a menej kvalitné čokolády, vyprážané jedlá, konzervované potraviny, biele pečivo, väčšie množstvo tvrdých syrov.

Čo by nemalo chýbať?

Denne by sme si mali dopriať dostatok čerstvej zeleniny a ovocia (ideálne sezónnej), ryby, biele mäso, pohánku, strukoviny, tvarohové netučné syry, jogurt…

Tiež by bolo vhodné vyvarovať sa stresovým situáciám a dodržiavať základné pravidlá prevencie pred mykotickou nákazou!!!

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

Národný inšpektorát dal za pravdu SND. Zrušil rozhodnutie o zákaze používania historickej budovy SND Prečo je najväčším filtrom CO₂ na Slovensku les?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.