Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
7. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

OLYMPIJSKÉ: Jagnešák štvrtým kandidátom na prezidenta SOV

BRATISLAVA 7. novembra (SITA) – So sloganom Vráťme športu tvár, s podporou monackého kniežaťa Alberta či ruského krasokorčuliara Jevgenija Pľuščenka vyrukoval Milan Jagnešák do súboja o post prezidenta Slovenského olympijského výboru (SOV). Pilot bobových posádok na štyroch zimných olympijských hrách ustúpil od zámeru postaviť do volieb kandidáta nepochádzajúceho priamo zo športovej sféry a rozhodol sa sám vyzvať doteraz známu trojicu uchádzačov – doterajšieho šéflekára olympijského tímu SR Branislava Deleja, finančníka Antona Siekela a predsedu Slovenskej asociácie športu na školách Mariana Majzlíka.
„Mali sme pripraveného človeka, ktorý miluje šport a chce mu pomôcť. Je to Peter Lednár, ktorý je vysoký predstaviteľ Rádu maltézskych rytierov. Venuje sa humanite a tá je so športom prepojená,“ uviedol pre pondelkové vydanie denníka Šport 47-ročný prezident Slovenského zväzu bobistov.
Jagnešák je člen komisie športovcov Slovenského olympijského výboru, na čele ktorého tento rok končí František Chmelár. Za svojho nástupcu presadzuje Antona Siekela. Práve táto preferencia Jagnešáka motivovala k vlastnej kampani: „František Chmelár mi počas olympijských hier v Riu de Janeiro povedal, aby som neriešil voľby, pretože on už má vybratého svojho nástupcu. Ak sa s ním nestotožním, dostanem ´červenú´ kartu. Tým mi naznačil, že v súčasnom SOV mám stopku… Nerozumiem tomu, predsa žijeme v demokratickej krajine a azda aj SOV je organizácia, v ktorej sa rešpektuje sloboda slova a názorov. Preto som sa rozhodol, že budem kandidovať sám. Tá jeho ´červená´ karta je pre mňa ako zelená na semafore, aby som vstúpil do – verím – férového – boja.“
Jagnešák je spomedzi štyroch kandidátov jediný so súťažnou olympijskou minulosťou. Údajne zvažuje dokonca pokračovanie kariéry. Má vlastnú predstavu o fungovaní strešnej organizácie, presadzuje politiku otvorených dverí. „Musí to byť otvorená organizácia, aby sa v nej nerozhodovalo za zatvorenými dverami. Chcem byť prezident – koordinátor dobrých myšlienok . Naša činnosť musí byť transparentná. Ak sa stanem prezidentom, rozhodne budem spolupracovať so všetkými členskými zväzmi SOV. Voči každému budem spravodlivý, do úvahy neprichádza zvýhodňovanie ani znevýhodňovanie jedných na úkor druhých. “ poznamenal Jagnešák pre Šport.
Uzávierka podania prihlášok do volieb je vo štvrtok 10. novembra o 17.00 h. Samotné voľby sa uskutočnia v sobotu 26. novembra v Bratislave. V prvom kole bude potrebná na zvolenie nadpolovičná väčšina maximálneho počtu hlasov, v druhom už len jednoduchá väčšina.

mj

K téme

Nedovolená hra: milióny Európanov sledujú športové podujatia nelegálne a kupujú falošné športové vybavenie, čo výrobcov stojí 850 miliónov eur Fandíme srdcom tým, ktorí do toho dávajú srdce

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.