Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
17. apríla 2013 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Office 365 je dostupný aj pre menšie slovenské firmy

BRATISLAVA 17. apríla – Spoločnosť Microsoft včera na Slovensku sprístupnila novú generáciu služby Office 365 pre malé firmy. Najnovšia verzia obsahuje aktualizované verzie Microsoft Lync Online, Exchange Online a SharePoint Online, aktualizované známe aplikácie balíka Office dostupné cez cloud až na päť zariadení PC, alebo Mac a prepojenie na sociálne siete prostredníctvom služieb SharePoint a Yammer a Lync a Skype.

“Prostredníctvom služby Office 365 Small Business Premium môžu aj menšie firmy používať technológie v minulosti dostupné len pre veľké, investične silnejšie spoločnosti. Tie zahŕňajú najnovšiu verziu Office balíka a novinku formou praktického ročného predplatného aj prístup k profesionálnej mailovej schránke, úložisku dokumentov, firemnej webstránke a nástrojom na nízkonákladové telefonovanie cez internet,” povedal Martin Čerňák, manažér divízie Office v slovenskej pobočke Microsoft Slovakia.

Od jeho uvedenia v polovici roku 2011, sa stal Office 365 najrýchlejšie rastúcim odvetvím v spoločnosti Microsoft. Za posledných 12 mesiacov narástol počet malých a stredných podnikov používajúcich Office 365 o 150%. Najnovšia verzia Office 365 pre firmy bude celkovo dostupná v 89 krajinách a 33 jazykoch.

So službou Office 365 majú už skúsenosti aj niektoré slovenské spoločnosti. Prínos riešenia potvrdzuje napríklad Ing. Ján Rak, technický riaditeľ spoločnosti Strabag Property and Facility Services s. r. o., ktorá Office 365 už implementovala: „Prechod na Office 365 nám umožnil optimalizovať náklady na IT infraštruktúru, ktoré sa podľa prvých prepočtov znížili o cca 40 %. Poskytuje nám zároveň flexibilitu, ktorá je tak potrebná v našom dynamicky sa meniacom odvetví. Toto nové riešenie sa stalo zároveň integračnou platformou, ktorá zefektívňuje prácu a komunikáciu v rámci spoločnosti.“

Dôvody pre používanie Office 365 má aj nezisková organizácia Junior Achievement Slovensko.

„Jedným z hlavných dôvodov, prečo sme sa rozhodli pre Office 365 bolo to, že súčasťou služby je aj úložisko SharePoint pre zdieľanie dokumentov a taktiež pohodlný prístup k pracovným emailom z akéhokoľvek počítača s pripojením na internet“, vysvetlil programový manažér Peter Kalčevský Junior Achievement Slovensko, ktorý mal na starosti implementáciu riešenia a je zodpovedný za správu riešenia a konfiguráciu klientov.

Office 365 pre firmy bude na Slovensku postupne dostupný v nasledovných verziách:

• Office 365 pre malé firmy (Small Business Premium), dostupná od 16. 4. 2013
• Navrhnutá pre firmy do 10 zamestnancov;
• Zahŕňa Office 365 ProPlus vrátane plných a najnovších verzií všetkých aplikácií Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, Access, Publisher, InfoPath a Lync, použiteľné až na 5 PC/Mac pre jedného používateľa;
• Okrem toho obsahuje profesionálny e-mail, zdieľané kalendáre, webové nástroje a jednoducho usporiadateľné videokonferencie v HD;
• Predplatné za jedného používateľa je 124,80 Euro ročne alebo 12,80 Euro mesačne.*

*Ceny bez DPH

Viac o Office 365 a jeho bezplatnú 30 dňovú verziu možno odskúšať na http://www.office.com/slovakia

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk.

K téme

Letná potravinová zbierka v Tescu bude jednoduchšia: stačí naskenovať kupón Nábor talentov na Slovensku čaká zmena. Ework prináša dlhoročné skúsenosti a škandinávsku precíznosť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.