Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
93594_new project 1 2 676x444.jpg
31. augusta 2020 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Odborníci z Huawei sa podelia o svoje znalosti s vysokoškolákmi

31.8.2020 – Do 15. októbra 2020 sa môžu slovenské univerzity a ich študenti prihlásiť do jedného z najambicióznejších projektov na svete – Seeds for the future. Technologická firma Huawei bude na Slovensku vyučovať študentov technických odborov o najmodernejších technológiách, akými sú cloud, umelá inteligencia alebo 5G.

Program, ktorého cieľom je v priebehu 5 dní odovzdať vybraným študentov z odborov STEM – veda, technológie, inžinierstvo a matematika – pokročilé znalosti potrebné pre uplatnenie sa v IT a telekomunikačnom sektore, štartuje 2. novembra 2020. V dôsledku pandémie COVID-19 bude program tento rok prebiehať prostredníctvom online prednášok.

Seeds for the Future je príležitosťou pre najbystrejších študentov slovenských vysokých škôl. Hlavnými témami tohtoročných kurzov budú technológia 5G, cloudové aplikácie, umelá inteligencia a mobilné služby Huawei. Pokročilí študenti sa však budú môcť vzdelávať aj v oblasti manažmentu naprieč rozdielnymi kultúrami, digitálnej transformácie, Internetu vecí a otvorených ekosystémov.

Pre slovenských študentov je program Seeds for the Future dokonalou príležitosťou získať znalosti, ktoré nie sú dostupné prakticky na žiadnom inom mieste. Experti z Huawei sú pripravení odovzdať im svoje skúsenosti s najmodernejšími technológiami v IT a telekomunikačnom sektore. Práve tie budú pre nich obrovskou výhodou na trhu práce a v úspešnej kariére,“ hovorí Tomáš Kolder, PR manažér spoločnosti Huawei.

V minulosti boli študenti v rámci Seeds for the Future pozvaní na študijný výlet do centrály Huawei v čínskom Shenzene. Tento rok sa program presúva do virtuálneho priestoru z dôvodu pandémie koronavírusu. Na študentov čaká niekoľko zaujímavých prednášok, na ktorých sa dozvedia veľa praktických informácií od naslovovzatých odborníkov, ale aj možnosť spoznať čínsku kultúru, jazyk, dokonca sa dozvedia viac napríklad o kaligrafii alebo čínskej hudbe.

Študenti sa do programu môžu prihlásiť prostredníctvom svojej univerzity, alebo poslať prihlášku na emailovú adresu: seeds@huawei.com. Víac o programe sa dozvedia na oficiálnej webstránke projektu.

Informačný servis

K téme

Až 8000 eur prerozdelí Nadačný fond Hartmann žiadateľom o kurz opatrovania Dúbravka opäť ocení osobnosti

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.