Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
102245_img_7310 676x467.jpg
8. augusta 2023 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Ocenenie za priateľstvo pre Milana Fiľa

8.8.2023 – Pri príležitosti Pamätného dňa rómskeho holokaustu, získal prezident holdingu ECO – INVESTMENT a.s. Milan Fiľo ocenenie Priateľ Rómov. Ocenenie udeľuje občianske združenie Opre Roma ľuďom, ktorí nepochádzajú z rómskej komunity, ale svojimi činmi napomáhajú búrať bariéry a predsudky, s ktorými sa rómska komunita stretáva aj v 21. storočí.

„Rasizmus a antisemitizmus sú v našej spoločnosti stále prítomné. Fyzické a verbálne útoky sú na dennom poriadku. Často sa pýtam, kam smeruje 21. storočie a prečo zabúdame na strašné udalosti z minulosti. Čo by ľudstvo potrebovalo, aby prestalo nenávidieť kvôli národnosti, náboženstvu, kultúre alebo jazyku? Minulosť je plná nespočetných hriechov, vojen a rasizmus a antisemitizmus by v ľudstve nemal žiť a ľudia by mali pošliapať jeho činy či myšlienky,“ uviedol v príhovore Csaba Horváth, výkonný riaditeľ občianskeho združenia Opre Roma.

Rómsky holokaust často býva označovaný ako utajená genocída, pretože o ňom aj po dlhých rokoch nemáme dostatok informácií. Tragédia Rómov nesmie ostať zabudnutou, odloženou a zamlčanou kapitolou v našich dejinách. Preto je dôležité, aby si obce, mestá a slušní ľudia pripomínali rómske obete nacizmu. Musíme si množstvo obetí neustále pripomínať, pretože sa už strácajú živé svedectvá tých, ktorí Porajmos (rómsky holokaust) na vlastnej koži prežili.

ECO – INVESTMENT a.s. pomáha Rómskej komunite najmä prostredníctvom potravinovej pomoci od spoločnosti TAURIS sociálne slabším rodinám. Sociálna pomoc je súčasťou firemnej kultúry holdingu už takmer 30 rokov. „Za tie roky už máme vytvorený systém pomoci tak, aby naša pomoc bola naozaj adresná a efektívna. Všetky naše podniky, ktoré máme v rozličných kútoch Slovenska a Európy, sú v úzkom kontakte s miestnymi komunitami. Aj keď je v jednotlivých príbehoch veľa emócií, pomáhať treba s rozumom,“ vysvetlil prezident ECO – INVESTMENT a.s. Milan Fiľo.

Ocenenie na spomienkovom akte v Rimavskej Sobote prevzala riaditeľka Odboru marketingu a komunikácie ECO – INVESTMENT a.s. Petra Greksová: „2. august je Pamätným dňom obetí rómskeho holokaustu. Aj vďaka organizácii Opre Roma sa stále nezabúda na 500 tisíc Rómov, ktorí zomreli počas druhej svetovej vojny. Aktivisti z organizácie sa snažia pripomínať, čo znamená nenávisť, ponižovanie a diskriminácia pre konkrétnych ľudí a ich rodiny, ktorí ju zažívajú. Ako ľahko sa dá skĺznuť od slov posilňujúcich predsudky a nenávisť až k vojne a vyvražďovaniu. Aktivisti to nemajú ľahké. Oni sami sa pri svojej práci často stretávajú s nepochopením alebo skôr s nechcením porozumieť. Dnes poďakovali holdingu ECO – INVESTMENT a pánovi Milanovi Fiľovi za dlhoročnú pomoc. Vďaka však patrí im.“ uviedla.

ECO-INVESTMENT, a.s.:

ECO-INVESTMENT, a.s. je česko-slovenský investičný holding vedený priemyselníkom Milanom Fiľom. Holding pokrýva dlhodobé investície v rámci celej Európy. Hlavnými oblasťami investícií sú výroba celulózy a papiera, energetika, spracovanie mäsa, reality a telekomunikácie. Od jeho založenia je holding prítomný vo viacerých charitatívnych projektoch v oblasti zdravotníctva, vzdelania, kultúry a športu na Slovensku i v zahraničí.

Informačný servis

K téme

Pri výbere drogérie Slováci už osem rokov najviac veria dm drogerie markt UNIQA získala prestížne ocenenie EFFIE AWARD Europe 2023 za kampaň „Hovorte úprimne o duševnej nepohode“

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.