Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
Oc podbreziny polozenie zakladneho kamena 26102022.jpg
Zľava: Mgr. Michal Milata, riaditeľ PRIMUM s.r.o., Ing. Vladimír Ruščin, BILLA s.r.o., Ing. Ivan Hlaváček, spolumajiteľ PRIMUM s.r.o. a viceprimátor Mesta Liptovský Mikuláš Ing. Rudolf Urbanovič. Foto: PRIMUM
27. októbra 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Obyvatelia Podbrezín sa opäť dočkajú svojho obľúbeného obchodu

26.10.2022 – Obyvatelia najväčšieho sídliska v Liptovskom Mikuláši sa opäť dočkajú svojho obľúbeného supermarketu BILLA a navyše aj ďalších nových predajní. Dnešné položenie základného kameňa Obchodného centra Podbreziny je dôležitý míľnik v procese prípravy centra, ktorý odštartoval ešte v roku 2011. Ako priblížil riaditeľ spoločnosti PRIMUM s.r.o.: „Otvorenie obchodov je plánované v priebehu roka 2023.“

Obchodné centrum Podbreziny prinesie na ploche skoro dvetisíc metrov štvorcových modernú predajňu spoločnosti BILLA doplnenú menšími prevádzkami ponúkajúcimi potreby pre domácich miláčikov, či novú drogériu. Centrum tak vhodne doplní existujúcu nákupnú zónu.

Príprava centra vyvolala aj obavy niektorých obyvateľov o bezpečnosť cestnej premávky, hluk, či nemožnosť parkovať na ploche v budúcnosti. Tieto obavy však boli vyvrátené. Práve výstavbou centra blízko rušnej železnice príde k vytvoreniu novej bariéry pre hluk, ktorý trápi obyvateľov. Výstavbou nových chodníkov a bezpečných priechodov sa dosiahne menej kolíznych situácii. Navyše bude možné parkovisko využívať nielen pre potreby nákupov, ale aj počas športových podujatí. Celú zónu doplnia vzrastlé stromy, ktoré dnes na pozemku absolútne chýbajú.

Ešte v roku 2010 sa poslanci mesta Liptovský Mikuláš rozhodli pre predaj pozemku oproti súčasnému obchodnému centru. Cieľ bol jasný, v krízových rokoch získať predajom nehnuteľnosti potrebné peniaze na udržanie činnosti športových združení mesta. Prešovský investor, ktorý pozemok vo verejnej súťaži kúpil, sľuboval výstavbu obchodného centra do niekoľko rokov. Nestalo sa tak. Pre finančné problémy sa musel svojho zámeru vzdať.

V roku 2015 pozemok odkúpila renomovaná spoločnosť PRIMUM s.r.o., ktorá má s výstavbou nákupných centier dlhoročné skúsenosti. Na Slovensku vlastní a prevádzkuje obchodné centrá vo viac ako desiatich mestách. Medzi inými aj nákupné centrum a autobusovú stanicu TERMINAL v Banskej Bystrici. Začal sa nový príbeh v príprave centra na pozemku, ktorý dnes obyvatelia poznajú skôr ako neregulovanú parkovaciu plochu počas zápasov MFK Tatran a iných kultúrnych akcií.

Informačný servis

K téme

Riaditelia svetových firiem sú napriek očakávanej recesii optimistickí ohľadom ďalšieho vývoja ekonomiky Máš svoj cukor pod kontrolou? Nechaj si ho odmerať bez výmenného lístka, bez čakania a zadarmo

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.