Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
31. októbra 2012 PR správyHospodárske výsledky od PRservis.skSITA Diskusia()

Objem úverov skupiny VÚB vzrástol o 7%

BRATISLAVA 31, októbra – Skupina VÚB, člen medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, vykázala počas troch kvartálov roka 2012 prevádzkový zisk vo výške 166,5 mil. eur a čistý zisk 82,2 mil. eur. Celkové aktíva dosiahli 11,4 mld. eur a medziročne stúpli o 1%. Čisté úverové portfólio skupiny vzrástlo o 7,3% na 7,5 mld. eur.

Počas troch kvartálov roka 2012 vykázala skupina VÚB hrubé prevádzkové výnosy vo výške 350,7 mil. eur. Prevádzkový zisk pred tvorbou opravných položiek dosiahol 166,5 mil. eur. Pomer nákladov a výnosov bol na úrovni 52,5% a negatívne ho ovplyvnili zavedenie bankovej dane (15,6 mil. eur) a predaj zahraničných cenných papierov z portfólia na predaj (36 mil. eur). Skupina VÚB vykázala zisk pred zdanením vo výške 108,7 mil. eur a čistý zisk 82,2 mil. eur.

Celkové aktíva skupiny vzrástli medziročne o 1% na 11,4 mld. eur. Objem vkladov klientov stúpol o 0,3% na úroveň 7,7 mld. eur. Objem čistých úverov skupiny vzrástol oproti minulému roku o 7,3% a dosiahol takmer 7,5 miliardy eur najmä v dôsledku 26%-ného rastu objemu úverov veľkým firemným klientom.

„S kvalitnou kapitálovou štruktúrou VÚB naďalej spoľahlivo rástla aj napriek silnej konkurencii na úverovom trhu,“ povedal Ignacio Jaquotot, generálny riaditeľ VÚB banky.

Skupina VÚB pozostáva z VÚB banky a je 100% vlastníkom dcérskych spoločností: Consumer Finance Holding, VÚB Asset Management, VÚB Factoring, VÚB Leasing a Recovery. Skupina z konsolidovaného hľadiska taktiež zahŕňa i VÚB Generali DSS (50% podiel).

O VÚB banke
VÚB banka je členom medzinárodnej bankovej skupiny Intesa Sanpaolo, ktorá má zastúpenie vo viac ako 40 krajinách po celom svete. Svoje služby na Slovensku poskytuje prostredníctvom siete 206 retailových pobočiek, 32 firemných pobočiek a 11 hypotekárnych centier. Banka zároveň prevádzkuje aj jednu pobočku v Českej republike.

O skupine Intesa Sanpaolo
Intesa Sanpaolo patrí medzi vedúce bankové skupiny v eurozóne a je hlavným aktérom v Taliansku v oblasti retailového a firemného bankovníctva a správy aktív. Vďaka bohatej sieti pozostávajúcej z 5 600 pobočiek ponúka širokú škálu služieb 10,8 miliónu klientov v Taliansku. Zahraničné aktivity Skupiny Intesa Sanpaolo sú zamerané na strednú a východnú Európu a Stredný východ a severnú Afriku kde pôsobí v 12 krajinách prostredníctvom retailových a komerčných bánk s približne 1 500 pobočkami a 8,3 miliónom klientov. Okrem toho medzinárodná sieť pôsobí v 29 krajinách, v ktorých poskytuje podporu firemným klientom.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Stavebné sporenie objavuje čoraz viac ľudí. Najväčší záujem je o sporenie pre deti Estetická medicína v dnešných dňoch už nie je tabuizovanou témou

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Hospodárske výsledky

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.