Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
97595_durethan s clovekom.jpg
21. decembra 2021 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Obchodná jednotka spoločnosti LANXESS High Performance Materials sa právne osamostatní

21.12.2021 – Spoločnosť LANXESS, výrobca špeciálnych chemikálií, presunie svoju obchodnú jednotku High Performance Materials (HPM) do samostatnej právnej štruktúry. Spoločnosť HPM sa tak stane jedným z popredných dodávateľov vysokovýkonných plastov.

Tieto materiály sa používajú najmä v automobilovom, elektrotechnickom a elektronickom priemysle. Sľubnou oblasťou použitia plastov spoločnosti LANXESS je elektromobilita. Pokročilé plasty sa používajú najmä na karosérie, kryty batérií a nabíjaciu infraštruktúru.

„Globálny trh s novými formami mobility sa vyvíja veľmi dynamicky a strategicky sa preskupuje – vznikajú mnohé inovatívne aliancie a partnerstvá. Aby sme čo najlepšie využili možnosti rastu na tomto trhu a mohli konať flexibilne, vytvoríme pre túto obchodnú jednotku samostatnú právnu štruktúru,“ povedal Hubert Fink, člen predstavenstva spoločnosti LANXESS AG. Spoločnosť LANXESS začne s implementáciou tejto zmeny v prvej polovici roka 2022.

Portfólio obchodnej jednotky HPM zahŕňa technické plasty polyamid

A polybutyléntereftalátové a termoplastické vláknové kompozity. Vyznačuje sa vysokou mierou spätnej integrácie svojich výrobných procesov.

Táto obchodná jednotka zamestnáva približne 1 900 ľudí v 14 závodoch po celom svete. Príjmy sa pohybujú v jednotkách miliárd eur.

Nemecký LANXESS patrí medzi svetovú špičku v špeciálnej chémii

Spoločnosť LANXESS je vedúcim chemickým koncernom, ktorý v roku 2020 dosiahol obrat 6,1 miliardy EUR a v súčasnosti zamestnáva približne 14 800 zamestnancov v 33 krajinách. Kľúčovým odvetvím podnikania spoločnosti LANXESS je vývoj, výroba a predaj chemických medziproduktov, aditív, špeciálnych chemikálií a plastov. LANXESS je členom popredných indexov trvalej udržateľnosti Dow Jones Sustainability Index (DJSI World a DJSI Europe) a FTSE4Good.

Viac informácií o firme sa nachádza na www.lanxess.com a sociálnych sieťach twitter.com/LANXESS, facebook.com/LANXESS, linkedin.com/company/lanxess a youtube.com/lanxess.

Informačný servis

K téme

Finportal s najvyšším rastom v roku 2023 na trhu. V roku 2024 plánuje útok na Top 1 pozíciu Diskontný reťazec TEDi rozširuje v Trnave sieť svojich prevádzok. Nová predajňa pribudne v OC MAX

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.