Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
99047_novy projekt 2.jpg
8. júna 2022 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

O2 chce povzbudiť Slovákov k pomoci Ukrajine, za odmenu im dá neobmedzené dáta

8.6.2022 – Telekomunikačný operátor O2, ktorý pravidelne reflektuje na spoločenské témy, chce aj v tomto období oživiť u ľudí na Slovensku záujem o zapojenie do pomoci Ukrajincom a Ukrajinkám, ktorí k nám utiekli pred vojnou. Spolu so známymi osobnosťami, svojimi zamestnancami a v spolupráci s dobrovoľníckou iniciatívou Buddíci pre Ukrajincov prinášajú slovenskej verejnosti v rámci novej kampane Buď laska päť jednoduchých tipov, ako môže každý z nás pomôcť. Za dobré skutky bude O2 odmeňovať ľudí neobmedzenými mobilnými dátami na deň. 

V spolupráci s dobrovoľníckou iniciatívou Buddíci pre Ukrajincov v Bratislave pripravilo O2 päť rôznych tipov, ako môžu ľudia pomôcť Ukrajincom a Ukrajinkám na Slovensku. Od najjednoduchšieho spôsobu, ako je zaslanie peňazí, až po tie časovo náročnejšie, ako pomoc s vybavením administratívnych úkonov či venovanie niekoľkých hodín na dobrovoľnícku činnosť. Ľudia, ktorým sa takáto pomoc zapáči, sa pritom môžu stať aj Buddíkmi, a byť tak priateľmi na telefóne pre konkrétnu ukrajinskú rodinu aj dlhodobo.

Na webe budlaska.o2.sk ľudia nájdu konkrétne spôsoby pomoci, aj s ukážkami, ako to môže prebiehať, od známych osobností. Kristína Tormová, Fero Joke, Ján Koleník, Strapo a Barbora Piešová sa každý podujali vyskúšať si jednu z možností, ako pomáhať. Svoju výzvu na pomoc zdokumentovali aj prostredníctvom videí. „Text na webstránke tiež ukazuje, že k porozumeniu medzi nami a Ukrajincami môže dôjsť aj napriek tomu, že hovoríme inými jazykmi. Síce máme niektoré slová iné, ale v konečnom dôsledku si aj tak porozumieme,” vysvetľuje Natália Tomeková manažérka internej komunikácie a CSR O2.

O2 odmení každého účastníka výzvy Buď laska neobmedzenými dátami na deň. Stačí si urobiť fotku pri vykonávaní dobra a nahrať ju na stránke budlaska.o2.sk. Svoje dobré skutky môžu tiež ľudia zdieľať na sociálnych sieťach, s použitím #budlaska.

Ďalšie informácie nájdete na stránke výzvy.

Informačný servis

K téme

Škola zvádzania. Historická romanca od Sabriny Jeffriesovej Bratislavčanov stále trápia zanedbané dvory. Nová súťaž a manuál im ich pomôžu zveľadiť

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.