Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
12. júla 2013 PR správyZdravie od PRservis.skSITA Diskusia()

NsP Medissimo v spolupráci s BHI otvára tkanivové zariadenie

BRATISLAVA 12. júla – Americká spoločnosť Blue Horizon International (BHI) sa rozhodla rozšíriť svoje zdravotnícke pôsobenie a skúsenosti v oblasti liečby kmeňovými bunkami i na územie Európy.

Vďaka centrálnej polohe Slovenska sa jej partnerom stala Nemocnica s poliklinikou Medissimo, kde sa spoločným úsilím podarilo vybudovať tkanivové zariadenie, ktoré je nevyhnutným pomocníkom pri liečbe kmeňovými bunkami.

„Tkanivové zariadenie vykonáva špecifické činnosti spracovávania, konzervácie a skladovania ľudských tkanív a buniek. Úzko spolupracuje s klinickou časťou nemocnice, ambulanciami, operatérmi a spolu prinášajú pacientovi pokrokovú a modernú liečbu,“ vysvetľuje zakladateľ BHI, Dr. Brian

Za posledné štyri roky BHI bezpečne a účinne aplikovalo vyše 2250 liečebných procedúr. Skúsenosti má s liečbou viacerých zdravotných problémov a ochorení, vrátane Alzheimerovej choroby, artritídy, autoimunitných chorôb, pohlavných dysfunkcií, poranení chrbtice, poúrazového poškodenia mozgu, mozgovej obrny, sklerózy multiplex, cukrovky, neplodnosti, neurologických ochorení a mŕtvice, ale i príznakov starnutia.

Pri realizovaní zákrokov používa BHI špičkové technológie a výlučne dospelé kmeňové bunky. Na Slovensku sa chce predovšetkým zamerať na liečbu diabetu, neplodnosti, ale i poškodenie miechy.

„Sme otvorení každej spolupráci, ktorá prináša nové možnosti liečby našich pacientov. Ich zdravie je našou prioritou a aj preto sme rozhodli investovať do zariadenia, ktoré má v rámci zdravotníctva nepopierateľný prínos v oblasti vedy a výskumu,“ hovorí riaditeľka NsP Medissimo, Renáta Mihályová.

Otvorením tkanivového zariadenia sa stane Bratislava súčasťou medzinárodných prevádzok spoločnosti BHI. Pod vedením generálneho riaditeľa Johna Fergusona a prevádzkovej riaditeľky Doreen Santora sa v rámci spolupráce s NsP Medissimo BHI zasadzuje za poskytovanie bezpečnej a dostupnej zdravotnej starostlivosti. V rámci svojej charitatívnej filozofie si dáva za cieľ pomáhať i tým, pre ktorých je liečba z finančného hľadiska nedostupná.

Viac informácií o spoločnosti Blue Horizon International, ako i samotnej liečbe Vám radi poskytneme na telefónnom čísle +421-2-2100-2020, príp. na adrese slovakia@bluehorizonhospital.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

TIPOS poskytne prostriedky nemocniciam na nákup nebulizérov na pomoc pri liečbe ochorenia Covid-19 Nemusíte „len prežívať“, žite naplno ako sa len dá!

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Zdravie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.