Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
6. novembra 2016 Nezaradené od PRservis.skSITA Diskusia()

NS SR: Ďalšie zasadnutie s obžalovaným úradníkom

BRATISLAVA 6. novembra (SITA) – Na štvrtok vytýčil Najvyšší súd SR druhé verejné zasadnutie s obžalovaným bývalým prednostom Obvodného úradu životného prostredia v Dunajskej Strede Alexandrom R. Pôvodne bolo zasadnutie v tomto prípade vytýčené na september, museli ho však odročiť. Dôvodom bola neprítomnosť obžalovaného, ako aj jeho advokáta. Alexander R. totiž krátko pred termínom zasadnutia vypovedal plnomocenstvo svojim doterajším advokátom a zvolil si nového obhajcu. Ten senát požiadal o odročenie, argumentoval tým, že nemal dostatok času na oboznámenie sa s prípadom, a tiež tým, že má naplánovanú kúpeľnú liečbu. Predseda senátu na zasadnutí vyhlásil, že advokátovi obratom elektronickou poštou oznámil, že zmena advokáta na poslednú chvíľu nie je dôvodom, prečo by súd nemal pojednávať. Následne mu advokát obžalovaného oznámil, že pre problémy s chrbticou je práceneschopný. Prokurátor označil tento postup za očividnú obštrukciu. Senát nakoniec zasadnutie odročil s tým, že Alexandra R., ktorý sa zo septembrového verejného zasadnutia riadne neospravedlnil, má na ďalšie pojednávanie predviesť polícia. Zároveň mu senát udelil poriadkovú pokutu 500 eur. O zasadnutí bol zároveň informovaný aj náhradný obhajca.
Alexandra R. neprávoplatne odsúdil senát Špecializovaného trestného súdu v Banskej Bystrici v januári tohto roka na nepodmienečný trest päť rokov, peňažný trest 2 000 eur a zákaz výkonu verejnej funkcie na päť rokov. Podľa obžaloby si vypýtal 2 000 eur od podnikateľa, aby kladne vybavil jeho žiadosť o odvoz riečnych sedimentov.

mt;sa

K téme

Otvorený list Slovenskej komory audítorov o neuváženom zbavovaní sa kontroly štátu nad verejnými financiami 10 rokov Connected Biking s Bosch eBike Systems

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Nezaradené

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.