Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
27. novembra 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Nový softvér od IBM zlepšuje zdravotnú starostlivosť

BRATISLAVA 27. novembra – Spoločnosť IBM (NYSE: IBM) predstavila nový analytický softvér “Patient care and Insights”, ktorý pomáha zdravotníckym zariadeniam zlepšiť starostlivosť o pacientov a znižuje prevádzkové náklady v zdravotníctve aj vďaka tomu, že pri diagnostikovaní chorôb vyhodnocuje celú doterajšiu históriu zdravia každého pacienta. Riešenie IBM disponuje funkciami pre vytváranie prediktívnych modelov rôznych zdravotných podmienok, ktoré môžu byť použité na identifikáciu včasnej intervencie potrebnej pre zlepšenie výhľadu budúceho pacientovho stavu a minimalizujú riziko potenciálnych zdravotných problémov.

IBM Patient Care and Insights je komplexné zdravotnícke riešenie vyznačujúce sa pokročilými funkciami v oblasti analytiky a manažmentu starostlivosti, ktoré je schopné porovnávať liečbu pacienta s postupmi pri liečbe iných pacientov s rovnakými príznakmi. Zároveň je toto riešenie schopné vyhodnocovať aký postup pri individuálnej liečbe o konkrétneho pacienta zvoliť, aby bola čo najefektívnejšia. Analytické nástroje tohto riešenia lekárom navyše dovoľujú rýchlejšie stanoviť najlepší individuálny liečebný plán. Zvoliť ho môžu na základe skúseností z liečby iných pacientov, s podobnými klinickými príznakmi. Spárovať pritom môžu tisícky vlastností pacienta naraz, vrátane demografických, sociálnych a finančných podmienok, v ktorých žije, spolu s neštruktúrovanými dátami, ako sú napríklad poznámky lekára.

Lekári môžu následne analyzovať štruktúrované aj neštruktúrované dáta týkajúce sa pacientovho zdravotného stavu. Využívajú pritom schopnosti technológií, ako je superpočítač IBM Watson, ktorý dokáže rozpoznávať prirodzený ľudský jazyk a analyzovať ho. Práve tieto technológie totiž dokážu premeniť obrovské množstvo dát, s ktorými analytický softvér IBM pracuje na poznatky, ktoré môžu lekári využiť pri zdravotnej starostlivosti o pacientov. Funkcie prediktívnej analýzy zároveň umožňujú zdravotníckym zariadeniam včas identifikovať riziká pacienta a predísť ochoreniam, ktoré by si v budúcnosti vyžadovali náročnú liečbu a vysoké

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva vyše 430 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

ax

K téme

Kampaň na úsporu energií spoločnosti Henkel Slovensko získala ocenenie v prestížnej súťaži Prokop Kto sú najpredávanejší slovenskí autori za rok 2023?

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.