Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2000px-IBM_logo.svg
11. apríla 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Nový softvér od IBM uľahčí navigovanie v mori dát

Armonk, NY/Bratislava 11. apríla – Spoločnosť IBM vyvinula nový softvér, ktorý ponúka klientom sofistikovanejší spôsob na „skrotenie“ záplavy dát a zrýchlenie firemných procesov. Nový softvér nepretržite sprístupňuje, komprimuje a analyzuje dáta. Tým umožňuje IT zamestnancom pracovať na náročnejších úlohách, napríklad na analýze podnikových procesov a dát.

Na vytvorení nového softvéru spolupracovalo vyše 100 klientov, 200 obchodných partnerov a stovky expertov z výskumných a vývojových laboratórií IBM z celého sveta. Vývoj im trval štyri roky.

V ére “veľkých dát (big data)” sa firmy strácajú v dostupných údajoch. Nevedia z nich vytiahnuť relevantné informácie potrebné na rozhodovanie a posilnenie svojho postavenia voči konkurencii. Stoja pred úlohou ako zvládnuť vysoko výkonné aplikácie, ktoré vyžadujú neustály prístup k novým, masívnym množstvám dát zo sociálnych sietí, senzorov a mobilných zariadení. Zároveň si musia poradiť s exponenciálnym rastom dát v rámci firemných aplikácií.

Nový softvér pomáha zákazníkom nájsť odpovede desaťkrát rýchlejšie a uvoľňuje úložný priestor

Softvér DB2 10 a InfoSphere Warehouse 10 sa ľahko integruje s „big data“ systémami, automaticky komprimuje dáta do menších blokov, a tým zamedzuje nutnosti rozširovania úložného priestoru. Oddeľuje informácie z minulosti, prítomnosti a budúcnosti, čím eliminuje drahé aplikačné kódy.

„Enormný nárast dát v dnešnej dobe spôsobuje, že pre klientov je stále ťažšie dostať sa v správny čas k správnym dátam,“ povedal Arvind Krishma, generálny manažér, IBM Information Management. „IBM má pokročilé technológie v oblasti spracovania dát. Vďaka tomu môže byť správa dát automatizovaná a výstupy zdieľané v širšom rozsahu, než kedykoľvek predtým. A tak sa môže manažment a IT viac sústreďovať na rast firmy.“

Prechodom na DB2 mohla Coca-Cola Bottling Company preinvestovať ušetrené náklady

Najväčšia nezávislá spoločnosť v USA plniaca nápoje pre firmu Coca-Cola s pomocou DB2 zvýšila výkonnosť a znížila náklady na softvér a hardvér.

„Za posledné štyri roky Coca-Cola Bottling Company ušetrila viac ako milión dolárov na výdavkoch na licencie, údržbu a úložné priestory. Podarilo sa jej to migráciou z Oracle na IBM databázový softvér,“ povedal Tom DeJuneas, IT team manager. „Z ušetrených prostriedkov sme boli schopní prefinancovať iné projekty a podarilo sa nám udržať prevádzkové výdavky na uzde. Výsledkom je, že sme nemuseli zvyšovať ceny našich výrobkov, a to nám dovolilo udržať objem predaja a podiel na trhu.“

Zákazníci si vyberajú IBM softvér na riešenie nových pracovných úloh

„Naši zákazníci vyžadujú neustály prístup k svojim účtom, či už online alebo cez mobilné zariadenia. Nový databázový softvér spoločnosti IBM nám umožňuje spĺňať ich požiadavky a pomáha predvídať a riešiť problematické miesta na sieti, takže je zabezpečená plynulá prevádzka,“ povedal Lefense Sennelo, databázový špecialista pre DB2, ABSA Bank, člen skupiny Barclays Group. „Vysoká dostupnosť a funkcia „disaster recovery“ zabezpečujú našim zákazníkom najlepší servis.“

„Ako jeden z najväčších výrobcov ocele v Číne, ktorý ročne spracuje 6.5 milióna ton ocele, máme záujem o kontrolu výdavkov a zlepšovanie výkonnosti,“ povedal Feng Wang, databázový administrátor, Jianlog Steel. „Otestovali sme IBM softvér a zistili, že pomocou nových funkcií kompresie a workload manažéra sme zlepšili výkonnosť a znížili výdavky. Myslíme si, že nový databázový softvér bude veľmi cenným pre naše podnikanie.“

Ak si chcete pozrieť ako Coca-Cola Bottling Company využíva IBM softvér, navštívte stránku http://www.youtube.com/watch?v=qma5TMpxtCY&feature=youtu.be.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva takmer 400 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej novým generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

Odporúčané články

Pred rokmi u nás zanikla, no dnes sa dostala do obľuby ľudí. Aj technika modrotlače, ktorú kedysi nosila šľachta, sa predstaví na Remeselnom trhu BILLA Slovensko zavádza nové ekologickejšie tašky

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

Odporúčame

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.

Zavrieť

Používaním tejto stránky súhlasíte s ukladaním cookies. Viac info tu...