Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
2000px-IBM_logo.svg
11. apríla 2012 PR správyInformačné technológie od PRservis.skSITA Diskusia()

Nový softvér od IBM uľahčí navigovanie v mori dát

Armonk, NY/Bratislava 11. apríla – Spoločnosť IBM vyvinula nový softvér, ktorý ponúka klientom sofistikovanejší spôsob na „skrotenie“ záplavy dát a zrýchlenie firemných procesov. Nový softvér nepretržite sprístupňuje, komprimuje a analyzuje dáta. Tým umožňuje IT zamestnancom pracovať na náročnejších úlohách, napríklad na analýze podnikových procesov a dát.

Na vytvorení nového softvéru spolupracovalo vyše 100 klientov, 200 obchodných partnerov a stovky expertov z výskumných a vývojových laboratórií IBM z celého sveta. Vývoj im trval štyri roky.

V ére “veľkých dát (big data)” sa firmy strácajú v dostupných údajoch. Nevedia z nich vytiahnuť relevantné informácie potrebné na rozhodovanie a posilnenie svojho postavenia voči konkurencii. Stoja pred úlohou ako zvládnuť vysoko výkonné aplikácie, ktoré vyžadujú neustály prístup k novým, masívnym množstvám dát zo sociálnych sietí, senzorov a mobilných zariadení. Zároveň si musia poradiť s exponenciálnym rastom dát v rámci firemných aplikácií.

Nový softvér pomáha zákazníkom nájsť odpovede desaťkrát rýchlejšie a uvoľňuje úložný priestor

Softvér DB2 10 a InfoSphere Warehouse 10 sa ľahko integruje s „big data“ systémami, automaticky komprimuje dáta do menších blokov, a tým zamedzuje nutnosti rozširovania úložného priestoru. Oddeľuje informácie z minulosti, prítomnosti a budúcnosti, čím eliminuje drahé aplikačné kódy.

„Enormný nárast dát v dnešnej dobe spôsobuje, že pre klientov je stále ťažšie dostať sa v správny čas k správnym dátam,“ povedal Arvind Krishma, generálny manažér, IBM Information Management. „IBM má pokročilé technológie v oblasti spracovania dát. Vďaka tomu môže byť správa dát automatizovaná a výstupy zdieľané v širšom rozsahu, než kedykoľvek predtým. A tak sa môže manažment a IT viac sústreďovať na rast firmy.“

Prechodom na DB2 mohla Coca-Cola Bottling Company preinvestovať ušetrené náklady

Najväčšia nezávislá spoločnosť v USA plniaca nápoje pre firmu Coca-Cola s pomocou DB2 zvýšila výkonnosť a znížila náklady na softvér a hardvér.

„Za posledné štyri roky Coca-Cola Bottling Company ušetrila viac ako milión dolárov na výdavkoch na licencie, údržbu a úložné priestory. Podarilo sa jej to migráciou z Oracle na IBM databázový softvér,“ povedal Tom DeJuneas, IT team manager. „Z ušetrených prostriedkov sme boli schopní prefinancovať iné projekty a podarilo sa nám udržať prevádzkové výdavky na uzde. Výsledkom je, že sme nemuseli zvyšovať ceny našich výrobkov, a to nám dovolilo udržať objem predaja a podiel na trhu.“

Zákazníci si vyberajú IBM softvér na riešenie nových pracovných úloh

„Naši zákazníci vyžadujú neustály prístup k svojim účtom, či už online alebo cez mobilné zariadenia. Nový databázový softvér spoločnosti IBM nám umožňuje spĺňať ich požiadavky a pomáha predvídať a riešiť problematické miesta na sieti, takže je zabezpečená plynulá prevádzka,“ povedal Lefense Sennelo, databázový špecialista pre DB2, ABSA Bank, člen skupiny Barclays Group. „Vysoká dostupnosť a funkcia „disaster recovery“ zabezpečujú našim zákazníkom najlepší servis.“

„Ako jeden z najväčších výrobcov ocele v Číne, ktorý ročne spracuje 6.5 milióna ton ocele, máme záujem o kontrolu výdavkov a zlepšovanie výkonnosti,“ povedal Feng Wang, databázový administrátor, Jianlog Steel. „Otestovali sme IBM softvér a zistili, že pomocou nových funkcií kompresie a workload manažéra sme zlepšili výkonnosť a znížili výdavky. Myslíme si, že nový databázový softvér bude veľmi cenným pre naše podnikanie.“

Ak si chcete pozrieť ako Coca-Cola Bottling Company využíva IBM softvér, navštívte stránku http://www.youtube.com/watch?v=qma5TMpxtCY&feature=youtu.be.

O IBM
Spoločnosť IBM je jednou z najväčších IT spoločností na svete a pod názvom International Business Machines poskytuje klientom svoje služby už viac ako 100 rokov. Celosvetovo pôsobí vo vyše 170 krajinách, pričom neustále rozširuje svoje geografické pokrytie, a zamestnáva takmer 400 tisíc zamestnancov. Poslaním spoločnosti IBM je pomocou integrovaných, flexibilných a efektívnych riešení pomáhať svojim zákazníkom redukovať náklady a zvýšiť tak ich konkurencieschopnosť na trhu.

Na Slovensku spoločnosť IBM aktívne pôsobí od roku 1990. Samostatná pobočka IBM Slovensko s.r.o. bola založená 7. decembra 1992 a jej novým generálnym riaditeľom je Branislav Šebo. Hlavné sídlo IBM Slovensko sa nachádza v Bratislave s pobočkami v Banskej Bystrici a Košiciach.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

yv

K téme

Fabrika spoločnosti HELL dosiahla rozmery svetového giganta* Slovenská firma AJ Investments bude spolupracovať so svetoznámym investorom a miliardárom Marcom Lasrym

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Informačné technológie

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.