Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
90190_the godd death 01 676x283.jpg
18. marca 2019 PR správyKultúraFilm a TV od PRservis.skSITA Diskusia()

Nový slovenský film DOBRÁ SMRŤ ponúka skutočný príbeh, aký ste na plátne ešte nevideli

BRATISLAVA 18. marca 2019 – Vlastníme svoj život, alebo on vlastní nás?

Vo štvrtok 21. marca vstúpi do kín nový slovenský film, ktorý už teraz vzbudzuje výrazné diskusie. DOBRÁ SMRŤ, snímka režiséra Tomáša Krupu, sa venuje rozporuplnej téme ukončenia života eutanáziou.

Nevyliečiteľne chorá Janette by rada ukončila svoj život dôstojne, preto sa rozhodne pre dobrovoľnú, lekárom asistovanú smrť. Keďže tú vo Veľkej Británii, kde žije, neumožňujú, rozhodne sa odcestovať do Švajčiarska. Cestu musí naplánovať skôr než jej to rýchlo postupujúca choroba znemožní. Syn Simon, ktorý po nej zdedil svalovú dystrofiu, má pre matkino rozhodnutie viac pochopenia než dcéra Bridget. Vlastníme svoj život, alebo on vlastní nás? – to je hlavný motív nového slovenského filmu. Snímka s výrazne sugestívnou kamerou využíva postupy hraného filmu a do skutočného príbehu Janette pútavo vplieta charaktery a životné príbehy jej najbližších.

Naším zámerom je prispieť k detabuizácii smrti. Smrť nikto nemá rád a každý sa jej bojí. Spoločnosť uprednostňuje ignorovanie tejto najzákladnejšej životnej skutočnosti, pritom premýšľanie o nevyhnutnom konci je spôsob, ako sa na život pozerať z odlišnej perspektívy,” hovorí režisér Tomáš Krupa a dodáva: „Dnes, v dobe, kedy sa znova pýtame, kam smerujeme, nastala chvíľa na najpodstatnejšie otázky.“

Film DOBRÁ SMRŤ sa nakrúcal v rokoch 2016 – 2018 a divákom ponúka silný skutočný príbeh, aký na plátnach ešte zrejme nevideli. Do kín snímku prináša distribučná spoločnosť Continental film.

K téme

mBank spustila unikátny Test bezpečnosti. Slováci sa môžu otestovať v oblasti digitálnej bezpečnosti 4 knižné novinky pre vaše zdravie, dušu aj mozog

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Film a TV

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.