Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. júna 2012 PR správyKultúra od PRservis.skSITA Diskusia()

Nový ročník Festivalu vody Modrej školy bol vyhlásený

BRATISLAVA 19. júna – Nový ročník Festivalu vody pre školský rok 2012/2013 vyhlásila Bratislavská vodárenská spoločnosť, a. s. a občianske združenie Mladí vedci Slovenska v rámci vzdelávacieho programu Modrá škola – voda pre budúcnosť.

Modrá škola – voda pre budúcnosť bude aj v budúcom školskom roku realizovať mnoho zaujímavých činností a podujatí pre žiakov materských, základných, stredných a vysokých škôl so sídlom v okresoch – Bratislava, Malacky, Pezinok, Senec, Myjava, Senica a Skalica, ktoré napomáhajú budovaniu pozitívneho vzťahu detí a mládeže k pitnej vode, ako aj vzdelávaniu v oblasti problematiky vody.

Pripravené sú nasledovné aktivity – Veľká vedomostná súťaž o vode, exkurzie do čistiarní odpadových vôd, fotografická, výtvarná a literárna súťaž, Festival vody a v neposlednom rade aj inštalácia pitných fontán do škôl.
Najaktuálnejšou je v tomto období súťaž „Festival vody 2012“, ktorá bola vyhlásená netradične už pred letnými prázdninami – v júni. Cieľom skorého vyhlásenia súťaže bolo poskytnúť záujemcom o súťaž dostatok času na kvalitné spracovanie projektov o pitnej vode.

Súťaž je určená pre žiakov základných škôl a 1. – 4. ročníka osemročných gymnázií a je možné prihlásiť sa do nej do 22. júna 2012. Obdobie určené na spracovanie projektov trvá až do 25. novembra 2012, kedy musia prihlásení súťažiaci predložiť abstrakty svojich projektov.

Autori najlepších projektov budú pozvaní na finále Festivalu vody 2012, ktoré sa uskutoční 17. – 18. decembra 2012 vo Vodárenskom múzeu BVS v Bratislave. Najlepšie projekty a odborní garanti projektov (pedagógovia) budú ocenení vecnými cenami, diplomami a čestnými uznaniami. Podujatia Modrej školy prispievajú k spolupráci medzi Bratislavskou vodárenskou spoločnosťou, školami a verejnosťou. Jednotlivé súčasti programu sú prispôsobené cieľovým skupinám a prebiehajú vo vlastnom vyučovacom procese škôl alebo v podobe neformálneho vzdelávania.

Bližšie informácie o vzdelávacom programe Modrá škola a o Festivale vody 2012 nájdete na www.modraskola.sk.

PR Servis je komerčný informačný servis určený na publikovanie tlačových správ, informácií, vyhlásení a oznamov určených médiám a verejnosti. Texty sú vysielané v znení, dodanom klientom, bez redakčnej úpravy. Agentúra SITA je distribútorom týchto informácií a za ich obsahovú a štylistickú úroveň nezodpovedá. E-mail: prservis@sita.sk .

bx

K téme

V TIPOSE sme pripravení naskočiť do hry Leto plné športu s televízormi Samsung s rozlíšením 8K

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Kultúra

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.