Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.
19. januára 2018 SprávySlovensko od PRservis.skSITA Diskusia()

Nový investor má veľké plány s Obchodným domom v Košiciach

BRATISLAVA 19. januára 2018 – Spoločnosť Tesco oznámila, že sa rozhodla predať Obchodný dom v Košiciach spoločnosti MEDESPOL, s.r.o., ktorá chce 50-ročnú budovu zmodernizovať, vytvoriť nový polyfunkčný objekt, zvýšiť škálu a komfort služieb so zámerom omladiť a skrášliť Košice ako metropolu východu.

Spoločnosť Tesco dlhodobejšie hľadá rôzne alternatívne možnosti pre svoje Obchodné domy na Slovensku a zároveň zjednodušuje svoje podnikanie v rámci maloobchodu.  Jedným z obchodov, ktorý prevádzkovalo Tesco od roku 1996, je Obchodný dom v Košiciach na Hlavnej ulici.

Spoločnosť Tesco oznámila, že prijala ponuku o predaji Obchodného domu v Košiciach developerskej spoločnosti MEDESPOL, s.r.o., ktorá budovu zmodernizuje a vytvorí nový polyfunkčný objekt, ktorý zvýši škálu a komfort služieb. Nový investor je presvedčený, že komplexná prestavba celej budovy omladí a skrášli Košice ako  metropolu východného Slovenska.

Tesco potvrdilo, že v novom objekte neplánuje prevádzkovať v budúcnosti svoj obchod vzhľadom k dlhšiemu obdobiu, kedy sa má objekt rekonštruovať a tiež prihliadajúc na to, že v blízkosti objektu sa nachádza viacero obchodov Tesco. Predajom sa spoločnosti podarí uvoľniť finančné prostriedky na opätovné investovanie do služieb pre zákazníkov v obchodoch po celom Slovensku. Zároveň spoločnosť Tesco ubezpečuje, že urobí všetko preto, aby pomohla nájsť alternatívne pracovné pozície pre dotknutých kolegov v okolitých obchodoch maloobchodného reťazca.

Podnikanie v oblasti maloobchodu bude Tesco rozvíjať naďalej v celej strednej Európe a primárne sa zameriavať na to, aby zákazníkom boli poskytované každý deň kvalitné produkty a služby, a to samozrejme naďalej aj v rámci košickej lokality.

Tesco obchod v súčasnom Obchodnom dome bude otvorený do 15. apríla 2018.

 

K téme

Tesco získalo ocenenie Via Bona 2017 Tauris postavil v Košiciach moderné logistické centrum. Zefektívni distribúciu, zníži dopad na životné prostredie a zlepší pracovné podmienky pre zamestnancov

Témy

Diskusia

Najčítanejšie za 24 hodín

Z kategórie Slovensko

SITA.sk

© Použitie akýchkoľvek materiálov z tejto stránky je dovolené bez obmedzení.